Haberler

Tesla Dünyanın En Büyük Süper Hızlı Şarj İstasyonu Açtı

Tesla Çin’in Şanghay şehrinde dünyanın en büyük süper hızlı şarj istasyonunu açtığını duyurdu. Electrek’de belirtilen habere göre, Şanghay’da inşa edilen 72 duraklı süper hızlı şarj tesisi, şirketin geçen ay Kaliforniya eyaletinin Fresno ilçesinde açtığı 56 durak istasyonunu kolayca geride bırakıyor.

Twitter kullanıcısı @JayinShanghai tarafından yayınlanan görüntülere göre yeni istasyon açık havalı Kaliforniya istasyonundan farklı olarak, kapalı olarak göze çarpıyor.

İstasyon, Şangay’ın önemli bir merkezi iş ve ticaret bölgesinde bulunan Jing’an Uluslararası Merkezinde yer alıyor. Şirkete yakın kaynaklara göre, istasyonda bulunan 72 tezgahın tümü 150 kW‘a kadar güç üreten V2 süper hızlı şarj modülünü kullanıyor. Kaliforniya’da bulunan 56 süper şarj tezgahı 250 kW V3 şarj cihazı kullanıyor. Bu farklılık Şanghay’da bulunan Tesla sürücülerinin ABD’deki emsallerine oranla şarj için biraz daha uzun süre beklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Tesla, üretimini gerçekleştirdiği 20.000’i aşkın Model 3 aracı Çin’e teslim etti. Böylelikle Çin şirket için önemli bir pazar haline geldi. Aynı zamanda, Kasım ayında Şanghay’daki Gigafactory 3‘te 23.000 elektrikli araç ürettiğini bildirdi. Bu fabrikalarda üretilen elektrikli araçların bir kısmı Çin’de satılırken, diğerleri Avrupa ve diğer pazarlara ihraç ediliyor.

Kaynak: engadget.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.