Haberler

Getir, 300 Milyon Dolar Yatırımla Avrupa’da Büyümeyi Planlıyor

Geçtiğimiz ay İngiltere’de kendi adıyla faaliyete başlayan Getir, finansman turunda uluslararası genişleme için 300 milyon dolar topladı.

getir nazim salur yatirim
Nazım Salur, Getir

Çıktığı günden bu yana büyümeye devam eden ve yeni hizmetleriyle yelpazesini genişleten teslimat firması Getir, genişleme için 300 milyon dolar topladı. Getir’in kurucusu Nazım Salur Cuma günü yaptığı açıklamada, şirketin 2,6 milyar dolar değerinde bir finansman turunda uluslararası genişleme için 300 milyon dolar topladığını söyledi. Bu değerlenmeyle çok kısa sürede faaliyete başlayan şirket Türkiye’nin “unicorn” yani milyar dolar değerindeki nadir şirketlerden birisi oldu.

Düzenlen basın toplantısında şirketin birkaç ay içinde Almanya, Fransa ve Hollanda’da faaliyete geçeceğini söyledi. Yatırım turunu Sequoia Capital ve mevcut fona sahip Tiger yönetti.

Salur, şirketin yıl sonuna doğru bir tur daha düzenleyebileceğini de ekledi. Ayrıca şirketimiz yatırımcılarından sekiz fonun yedisinin de yeni değerlemede sermaye artışına katıldığını vurguladı. 2015 yılında kurulan İstanbul merkezli Getir, tüm Türkiye’ye GetirYemek ile yayılmaya başladığını söyleyebiliriz. Salur, bu yılın başında uluslararası genişleme için 128 milyon dolar topladıklarını ve İngiltere’de hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

2018 yılında 300 milyon TL ciroya ulaşan şirket, son olarak yemek sipariş hizmeti GetirYemek hizmeti ile piyasaya agresif giriş yaptı.

Kaynak

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.