Forum

vmg3312-b10b

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmg3312-b10b

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,857 Görüntüleme
(@EnesCeyhun)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Hayattımda yaşadığım ilk saçma olayı size anlatmak istiyorum belki bir çözümünüz vardır. Port açmak istiyordum ve açılmıyordu. Zyxeli aradım modem ip'in ile ttnetin size verdiği ip farklı dedi.

Bu modemin benim ip numaramı otomatik olarak alması gerekmiyor ki modem rastgele kafasına göre ip belirliyor o yüzden port açamıyormuşum.

Modem arayüzünde modem ipsi hep 100. ile başlayan bir ip veriyor. Tttnetin verdiği ipyi otomatik olarak almasını istiyorum bir fikriniz var mı?

Statik ip almadan yapmak istiyorum bu arada.

Gönderildi : 23/11/2017 17:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hayattımda yaşadığım ilk saçma olayı size anlatmak istiyorum belki bir çözümünüz vardır. Port açmak istiyordum ve açılmıyordu. Zyxeli aradım modem ip'in ile ttnetin size verdiği ip farklı dedi.

Bu modemin benim ip numaramı otomatik olarak alması gerekmiyor ki modem rastgele kafasına göre ip belirliyor o yüzden port açamıyormuşum.

Modem arayüzünde modem ipsi hep 100. ile başlayan bir ip veriyor. Tttnetin verdiği ipyi otomatik olarak almasını istiyorum bir fikriniz var mı?

Statik ip almadan yapmak istiyorum bu arada.

Muhtemelen size gerçek IP vermiyorlar o nedenle direk bir yolu yok. ISP ile görüşüp sabit olmasada gerçek IP istediğinizi bildirin sonra Dynamic DNS firmalarından ücretiz olanlardan birtane hesap alın ve modemde kullanın tabi desteği var ise.

Gönderildi : 23/11/2017 20:50

(@EnesCeyhun)
Active Member
Konu başlatıcı

Bende no-ip ile kullanmayı düşünüyordum zaten ama yinede bir çözüm aramak istedim. Teşekkür ederim cevabınız için.

Gönderildi : 23/11/2017 22:31

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Carrier-Grade NAT  arkasında çalışıyor modeminiz bu yüzden yapacağınız port yönlendirmeleri de çalışmayacaktır. IPV4 adreslerinin tükenmesi sebebi ile ISP'lerin başvurdukları bir çözüm port yönlendirme yapacaksanız statik ip kullanmanız gerekmektedir.

Bende no-ip ile kullanmayı düşünüyordum zaten ama yinede bir çözüm aramak istedim. Teşekkür ederim cevabınız için.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 24/11/2017 00:26

(@ertanerbek)
Famed Member

Selamlar ;

Carrier-Grade NAT  arkasında çalışıyor modeminiz bu yüzden yapacağınız port yönlendirmeleri de çalışmayacaktır. IPV4 adreslerinin tükenmesi sebebi ile ISP'lerin başvurdukları bir çözüm port yönlendirme yapacaksanız statik ip kullanmanız gerekmektedir.

Statik değilde public olsa daha iyi olur. ISP gereksiz para ödemenin bir anlamı yokbence.

Gönderildi : 24/11/2017 11:43

(@cumhuraltan)
Üye

https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 24/11/2017 18:29

(@ertanerbek)
Famed Member

Tamam işte bu intranet yapısından çıkartıp direk olarak gerçek IP vererek internete çıkartacak. Sabit IP adresi almak aylık 15 Tl idi sanırım. Boşuna sabit Ip adresi almasın diyorum sadece public IP alacak.

Gönderildi : 24/11/2017 21:11

(@cumhuraltan)
Üye

15 mi o kadar oldu mu... vay be  ben en son 3 tl oldugu zamanlarda kalmışım 🙂

Tamam işte bu intranet yapısından çıkartıp direk olarak gerçek IP vererek internete çıkartacak. Sabit IP adresi almak aylık 15 Tl idi sanırım. Boşuna sabit Ip adresi almasın diyorum sadece public IP alacak.

Gönderildi : 25/11/2017 01:12

(@EnesCeyhun)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunu Ertan Bey'in anlattığı gibi çözdüm. ISP arayıp gerçek ip istedim anlamadılar ilkte ama bir şekilde çözüm sağolun.

Gönderildi : 26/11/2017 00:27

Paylaş: