Forum

Dış Outlook bağlant...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dış Outlook bağlantıları !

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange 2010 ortamında ,Xp kullanıcıları ,,

1-dışardaki kullanıcıların exchange hesaplarını VPN olmadan kurma ihtimali varmdıır ??çünkü kurulmuyor

Gönderildi : 18/07/2013 15:35

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Rpc over https / Outlook Anywhere makaleleri işinizi görecektir. Görmezse forum ortamında anahtar kelime olarak outlook anywhere yazarak forumu arayın, bu konuda bir çok bilgi konuşuldu.

Gönderildi : 18/07/2013 16:10

(@ertugrulkarahisar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Sorum yanlış anlaşıldı,,

outlook anywhere için gerekli şartlar hazırlanmış olmasına rağmen , dışardan ilk exchange hesabı kuramıyorum.Bunun için illaki VPN mi gerekmektedir. Yoksa bir yerlerde eksik bir şeylermi var...NOrmalde ,lokal de ilk exchange hesabı kurduğum notebook kullanıcıları , şirket dışında çalışabiliyorlar ama direk şirket dışından exchaeg hesabı kuramıyorum....

Gönderildi : 18/07/2013 20:13

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

emc uzerinde outlook anywhere i enable ettiyseniz emc uzerinde autodiscover ve owa virtual directory leri silip yeniden olusturup ardindan ic ve dis linkleri kontrol edip cmd uzerinden iisreset komutunu calistirip dener misiniz?

Gönderildi : 18/07/2013 20:33

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Selam,

Sorum yanlış anlaşıldı,,

outlook anywhere için gerekli şartlar hazırlanmış olmasına rağmen , dışardan ilk exchange hesabı kuramıyorum.Bunun için illaki VPN mi gerekmektedir. Yoksa bir yerlerde eksik bir şeylermi var...NOrmalde ,lokal de ilk exchange hesabı kurduğum notebook kullanıcıları , şirket dışında çalışabiliyorlar ama direk şirket dışından exchaeg hesabı kuramıyorum....

Merhaba,

Evet yanlış anlaşılmış.

Öncelikle VPN gerektirmeden şirket içindeymiş gibi Outlook kullanmanıza olanak verir Outlook Anywhere. Ancak tabi ki doğru yapılandırılmış olmalıdır. Örneğin sertifika gereksinimini tamamlamadıysanız kesinlikle bağlantı kurulmaz. Genelde burada sorun çıkıyor.

Tavsiyem öncelikle burada bu konuda yazmış oldugumuz makale ile sisteminizi karşılaştırın. google dan şu kelimeyi arayın " exchange 2010 outlook anywhere cozumpark "

Gönderildi : 19/07/2013 12:47

(@ertugrulkarahisar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şirket dışından outllok anywhere ile sorunsuz bağlanan arkadaşlar var.Onların exchange hesaplarını LAN ortamında kurdum ,daha sonra şirket dışında bir sorun yaşamıyorlar.

Sertifikada bir sorun olsa , bu kşilerde outlook anywhere ile sorun yaşarlar.

testexchange ile RPC test yaptığımda bir iki ünlem dışında başarlı oldu mesajı alıyorum.

Gönderildi : 19/07/2013 19:26

Paylaş: