Forum

wsusta updatelerin ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsusta updatelerin yüklenmesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
568 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

wsus kurulu sistemde wsus server'a update indirildi. approva yaparak gruplara yükleme yapıyorum. tabiki bu bir süreyi kapsıyor. şöyle bir

şey yapabilirmiyiz. ben belli bilgisayara approva dedikten sonra hemen yükleme yapmasını sağlıyabilirmiyiz. normalde bekliyor.  hemen o bilgisayara yüklesin.

Gönderildi : 16/07/2012 18:55

(@serkanates)
Gönderiler: 1288
Üye

İlgili istemciye giderek komut satırından "wuauclt /detectnow" komutu ile güncelleştirme servisini manuel olarak tetikleyebilirsiniz.

NOT : WSUS ile ilgili birçok konu başlığınız oldu. Lütfen tek konu başlığı altında devam ediniz. Teşekkürler. 

Gönderildi : 16/07/2012 21:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

serkan bey bunu istemciden değilde wsus serverdan yapabilirmiyiz 

Gönderildi : 17/07/2012 13:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Wsusta belirlediğiniz policylere göre kullanıcılar güncelleme alır. Siz bu komutu task olarak çalıştırabiliriniz. Kullanıcının güncellemeyi zamanı geldiğinde alması durumunda kaybınız nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/07/2012 13:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

rıxa hocam benim istediğim örneğin mesai çıkışında bilgisayarları açık bıraksınlar 18:00 da mesai bitiyor bende 18:30 tüm updateleri başlatayım

sabah geldiklerinde updateler hazır olsun. yoksa upteler günlere yayılınca kullanıcı her açtığında veya kapattığında güncellemeler yükleniyor diye mesaj veriyor. buda kullanıcı için bekleme süresi oluyor. hali ile bunuda bize şikayet olarak yansıtıyorlar 

Gönderildi : 18/07/2012 13:54

Paylaş: