Haberler

Facebook Ücretsiz Cloud Gaming Hizmetini Başlatıyor

Geleceğin oyun oynatma aracı olarak görülen bulut tabanlı oyun hizmeti büyümeye devam ediyor. Akıma son katılan ise Facebook oldu.

Facebook bulut tabanlı oyun hizmetini duyurdu. Oyun pazarında yer edinmek isteyen Facebook, Oyun yayıncılığı tarafındaki rekabet için geçtiğimiz yıl Facebook Gaming hizmetini duyurmuştu.

Şirket bu hamlesi ile büyüyen Cloud Gaming hizmetlerinden kendisi de pay alma peşinde. Ücretsiz olarak sunulan serviste ilk etapta Asphalt 9 gibi mobil oyunlara yer verilen hizmette, AAA oyunların da yer alacağı söyleniyor.

Şirket ayrıca haber akışında da oynanabilir reklamlara izin verecek.

Oynanabilir reklam

Bulut oyunlarını Andorid ve web üzerinden oynanmasına izin veren Facebook, iOS kısıtlamaları yüzünden 2 farklı platformda çalışmayı tercih etti. Şirketin ilerleyen zamanda platformu, televizyonlara da getirmeyi istekleri belirtildi.

Geçtiğimiz yıl Avrupa ve Orta Doğu’nun bazı kesimlerinde hizmet veren PlayGiga’yı satın alan şirketin, bulut oyunculuğu hizmeti vermesi sürprizle karşılanmadı.

Günümüzde popülerleşmeye başlayan Cloud Gaming hizmetleri, geçtiğimiz hafta Amazon’un duyurduğu Luna ve hali hazırda bulunan Stadia, Geforce Now, xCloud gibi hizmetlere Facebook’un da katılmasıyla rekabet ortamı iyice genişlemiş oldu.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu