Anasayfa » Facebook Kendi İşletim Sistemine Geçiyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Facebook Kendi İşletim Sistemine Geçiyor

Facebook, artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerinin Google’ın kararlarına bağlı olmasını istemiyor. Bu nedenle Facebook’un, Bilgi Merkezi’nden Alex Heath’e göre, altyapıyı sıfırdan bir işletim sistemi ile oluşturmak için Microsoft’un Mark Lucovsky adlı Windows NT’nin ortak yazarı olarak görev yapmasının nedenin bu olduğunu da belirttiler. Daha açık olmak gerekirse, Facebook’un akıllı telefon uygulamaları Android’de mevcut olacak diye eklediler.

Facebook’un donanım başkan yardımcısı Andrew Boz Bosworth ,“ Gelecek nesiller için bize uygun alanlar olduğundan emin olmak istiyoruz ”diyerek durumu netleştirmek için piyasaya veya rakiplere güvenebileceğimizi düşünmüyoruz ve böylece sistemimizi kendimiz yapacağız diye açıkladı.

Facebook kendi işletim sistemine geçerek, sosyal etkileşim ve kendi cihazlarında daha fazla erişim özgürlüğüne sahip olabileceğini planlamakta. Ayrıca, Google ile Facebook arasındaki anlaşmazlıkları da önleyebilir. Facebook, bu çalışmanın odağının AR gözlüklerinin gereklilikleri olduğunu söylüyor.

Facebook yetkilileri diğer şirketlerle potansiyel olarak ortak olma veya özellikle artırılmış gerçeklik için özel bir işletim sistemi oluşturma dahil tüm seçenekleri araştırıldığını söyledi.


Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>