Haberler

Exchange Online, Klasik EAC’ın Kullanımdan Kaldırılması ile İlgili Duyuru Yaptı

Microsoft, Exchange Online için kullandığı Klasik EAC’ı daha önce Eylül 2022’de kullanımdan kaldırılacağını duyurmuştu fakat Modern EAC için gelen geri bildirimler ile birlikte bu süreyi iptal etmişlerdi.

Modern EAC için özellik çalışmaların tamamlanması ile birlikte Klasik EAC 20 Haziran 2023’te kullanımdan kaldırılacağı duyuruldu.

Klasik EAC’nin kullanımdan kaldırılması, kullanıcıların daha geniş özelliklere, daha iyi güvenlik protokollerine ve daha kullanıcı dostu bir arayüze erişimini sağlayacak olan Modern EAC’a geçiş yapmasını zorunlu kılacaktır.

Bu değişikliğin, Microsoft’un kullanıcı deneyimini geliştirme ve sürekli olarak yeni teknolojilere ve güvenlik standartlarına uyum sağlama hedeflerine uygun olduğu belirtildi. Kullanıcıların yeni sistemle tanışma ve alışma sürecini kolaylaştırmak için Microsoft, bir dizi eğitim ve destek hizmeti sunmayı planladığını belirtti.

İşte yeni EAC’nin öne çıkan birkaç özelliği:

Posta akışı ve taşıma raporlarına erişmenizi sağlayan özelleştirilebilir pano.

Yeni EAC, birleşme ve satın alma senaryoları için tenantlar arası taşıma işlemleri ve Google Workspace/G-Suite taşıma işlemleri için otomasyon dahil olmak üzere çeşitli taşıma türlerini destekler.

Kaynak: Final Deprecation of Classic Exchange Admin Center (EAC) in Exchange Online – Microsoft Community Hub

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu