Haberler

Windows 8 ve Windows 8.1 İçin Google Drive Desteği Sona Eriyor

2023 yılı itibariyle Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini kademeli olarak sonlandıracağını duyuran Alphabet, Google Drive uygulamasının desteğini her iki işletim sistemi için sonlandıracak. Aynı zamanda 32 bit Windows işletim sistemleri de Google Drive desteği alamayacak. Detaylar haberimizde.

Google Drive

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Windows 8 ve Windows 8.1 destek süresinin 2023’ten itibaren sona ereceğini açıklamıştı. Diğer teknoloji şirketleri de bu işletim sistemleri için desteklerini sonlandırıyor. Google, Aralık 2022’de yaptığı bir duyuru ile Google Chrome internet tarayıcısının Windows 8, Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2’de güncelleme almayacağını duyurmuş, bu işletim sistemleri için verilen desteğin kademeli olarak sonlandırılacağını açıklamıştı.

Windows 8, Windows 8.1 ve 32 bit Windows sürümleri için Google Drive desteği sonlanıyor

Google, bugün yaptığı duyuru ile bulut depolama aracı Google Drive’ın masaüstü uygulamasında Windows 8 ve Windows 8.1 için yılın ikinci yarısı itibariyle destek sunulmayacağını açıkladı. Ağustos 2023’ten sonra bu Windows sürümleri ve Google Drive arasındaki senkronizasyon sona erecek.

Google, aynı zamanda 32 bit Windows işletim sistemleri için de desteğini kesiyor. Ağustos ayından itibaren bilgisayarında Google Drive’ı kullanmak isteyen kullanıcıların 64 bitlik bir Windows sürümüne geçiş yapması gerekiyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu