Anasayfa » Eski Apple Tasarımcısı Jony Ive, Airbnb İçin Tasarlayacak

Makaleyi Paylaş

Haberler

Eski Apple Tasarımcısı Jony Ive, Airbnb İçin Tasarlayacak

jony ive ve airbnb anlaştı.
Ünlü baş tasarımcı Jony Ive Airbnb için marifetlerini gösterecek.

Uzun yıllar Apple baş tasarımcısı olarak çalışan İngiliz tasarımcı Jony Ive, konaklama ve kiralama sitesi olan Airbnb için tasarlayacak.

Airbnb resmi blog sitesindeki paylaşımında kurucu ortak ve CEO’su olan Brain Chesky, Jony ile iyi bir arkadaş olduklarını ve Airbnb’nin geleceğini yeniden tasarlamak için uzun vadeli ortaklık yaptıklarını duyurdu. Chesky, tasarım Başarılı tasarımcı, ekibiyle yeni nesil Airbnb ürün ve hizmetlerini, kiralama platformunun uygulamasını ve web sitesini yenilenmesinde öncülük edecek. LoveFrom ekibi tasarımcı, mimar, müzisyen, yazarlar, mühendis ve birçok sanatçıları ile karma ve güçlü bir ekibe sahip olurken, bu anlaşma, başarılı tasarımcının kurduğu şirketin ilk büyük ölçekteki müşterisi denilebilir.

Jony Ive, iPhone, iPad, MacBook Air ve Apple Watch üzerinde başarılı tasarımlarıyla biliniyor. Yirmi yıl çalışma süresi sonrasında 2019 yılında teknoloji devi Apple’dan ayrılan Ive, kurduğu LoveFrom ile tasarım dünyasına katkı yapmaya devam ediyor.

Pandemi süreci Airbnb’yi vurdu

Pandemi süreci bazı sektörlerin durdurulamaz şekilde yükseldiğini söylerken, bazı sektörlerde ise tam tersi durum söz konusu. Yeni nesil ev-otelciliği olarak adlandırılan hizmet, ülkelerin kapılarını kapatmasıyla büyük bir durağanlık yaşıyor. Çalışan sayısı %25’i kadar yani 1.900 kişi işten çıkaran Airbnb, 2019 yılında yaklaşık 5 milyar dolar gelirin yarısı kadar gelir bekleniliyor.


İLGİLİ HABERLER

Kaynak

Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>