Haberler

iPhone Kutularından Şarj Aleti Kaldırıldı

Apple, dün gece yaptığı iPhone 12 lansmanı ile dikkat çeken bir karara imza atarak tüm iPhone kutularından şarj aleti ve kulaklıkları kaldırdı.

Şirketin yaptığı açıklamada, iPhone kutularındaki şarj aletlerinin yerine sadece bir data kablosu koyduklarını ve kulaklıkların kaldırıldığını belirtildi. Dileyen kullanıcıların şarj aleti ve kulaklıkları Apple Store üzerinden satın alabileceğini belirten Apple, kimi müşterilerden tepki alırken kimileri ise kararın doğru olduğunu belirtti.

Ayrıca, data kablolarının ucunu type-c’ye güncelleyen şirket, böylelikle eski nesil şarj aletlerinin kullanılmasına da engel oldu. Yani evimizde bulunan tip-a çıkışlı şarj cihazları ile iPhone’ları şarj edebilmek için bir dönüştürücüye ihtiyacımız olacak.

Diğer taraftan, şarj cihazı ve kulaklık fiyatlarında indirime giden Apple Store yeni fiyatlarını web sitesi üzerinden yayınladı.

Güncellenen fiyatlar ise şu şekilde;

  • Lightning konnektörlü Earpods ve 20W USB Tip-C çıkışlı güç adaptörü 199 TL,
  • Eski nesil 5W güç adaptörü ise 179 TL olarak güncellendi.

Önümüzdeki ay piyasalarda olacak iPhone 12 ve halihazırda piyasada bulunan iPhone cihazlarından şarj aleti ve kulaklıkların kaldırılma sebebi Apple’ın belirttiğine göre çevreyi korunmasına katkı sağlamak.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu