Blog

En İyi Survival (Hayatta Kalma) Oyunlar

Son on yılda hayatta kalma oyunları nispeten niş bir türden ana akım çekiciliğe sahip bir türe geçti. En iyi Xbox survival oyunları ve PS4 hayatta kalma oyunları arasında yer alan Minecraft gibi muazzam oyunlar, her yaştan oyuncu ile izleyici buldu. Bu oyunlarla dünyada açlıktan ölmemeye, Mars’ta ölümle başa çıkmaya veya tehlikeli deniz canlılarıyla dolu bir su altı gezegeninde açlıktan ölmemeye çalışabilirsiniz.

1. Undying

Bir zombi ısırığından etkilenen Anling’in günleri sayılıdır. Artık kendisi için değil, küçük oğlu Cody için hayatta kalmak için savaşmalıdır. Oyunda Cody’yi koruyarak ve ne pahasına olursa olsun ona değerli beceriler öğreterek bu zombi istilasına uğramış dünyada hayatta kalmasını sağlayın.

2. ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved, ortaya çıkan çok oyunculu işbirliği ve rekabetin benzersiz bir karışımıyla hayatta kalma türünde bir oyundur. Oyuncular, gizemli bir adanın kumsalında, kafası karışmış diğer insanlardan oluşan bir sürünün arasında çıplak ve aç şekilde uyanır. ARK’da avlanmalı, hasat etmeli, zanaat yapmalı, teknoloji araştırmalı ve kavurucu günlere, dondurucu gecelere, değişken hava sistemlerine, tehlikeli vahşi hayata ve potansiyel düşmanlara karşı korunmak için barınaklar inşa etmelidir.

Peki nasıl?

Karada, denizde, havada ve hatta yeraltında dinamik, kalıcı ekosistemlerde dolaşan birçok dinozoru ve diğer ilkel yaratığı evcilleştirmek ve sürmek için akıllıca oluşturulmuş stratejiler ve taktikler kullanmanız gerekir. Karakterinizin güçlü yönlerini geliştirerek öğeler, beceriler ve evcil hayvanlar kazanın. Hayatta kalmak ve rakip kabilelere hükmetmek için yüzlerce başka oyuncuyla bir kabile kurun.

3. ​​The Wild Eight

​​The Wild Eight, Alaska’nın donmuş vahşi doğasında geçen yoğun bir hayatta kalma aksiyon-macera oyunudur. Çevrimiçi işbirliği ile arkadaşlarınızla takım kurun veya tek başınıza gidin, gizemli toprakları keşfedin, silahlar üretin ve diğer günler yaşamak için savaşın.

4. Ashwalkers

Kurallar veya yargılama olmadan zorlu bir dünyada hayatta kalma yolculuğudur. Ahlaki ikilemler karşısında yalnızca seçimleriniz önemlidir. 34 olası sonla bu doğrusal olmayan anlatımlı hayatta kalma simülasyonunda partinizi, yiyecek ve ekipmanınızı yönetin.

5. Rust

Rust’ta tek amaç hayatta kalmaktır. Adanın vahşi yaşamı ve diğer sakinleri, çevre ve diğer hayatta kalanlar; hepsi ölmenizi ister. Bu yüzden yaşamak için ne gerekiyorsa yapın. 

6. The Long Dark

Wired dergisinin “bu türün zirvesi” olarak adlandırdığı yenilikçi keşif-hayatta kalma oyununda, gece gökyüzünde parlak ışıklar parlar. Rüzgar, ahşap kulübenizin ince duvarlarının dışında eser. Uzakta bir kurt ulur. Çantanızdaki kıt erzaklara bakarak esrarengiz bir şekilde elektrikler kesilmeden önceki günleri dilersiniz. Peki daha ne kadar hayatta kalabileceksiniz?

7. Medieval Dynasty

Zorlu Orta Çağ’da avlanın, hayatta kalın, inşa edin ve liderlik edin: Kendi Ortaçağ Hanedanlığınızı yaratın ve uzun süreli refahını sağlayın ya da tüm bunları denerken ölün!

8. Disc Room

Yıl 2089 ve Jüpiter’in yörüngesinde dev bir disk ortaya çıktı. Cesur bir bilim insanının devasa uzay giysisi ile oyuna adım atın ve bu genişleyen galaksiler arası alanı keşfedin. 

9. The Eternal Cylinder

The Eternal Cylinder’da oyuncular Trebhums adlı sevimli yaratık sürüsünü kontrol eder ve egzotik yaşam formları ve gerçeküstü ortamlarla dolu garip bir uzaylı dünyasını keşfeder.

10. Heat

Vahşi doğada hayatta kalın, bir ev inşa edin, bir aile kurun ve bölgenizi genişletin. Başkan olarak güç kazanın, şerif olarak adaleti sağlayın, şef olarak kabileniz için savaşın ya da vali olarak güneyli misafirperverliği gösterin. Heat ile 19. yüzyıl Amerika’sında yeni hayatınıza başlayın.

11. Chernobylite

Chernobylite, bir bilim kurgu hayatta kalma korku RPG’sidir. Hiper gerçekçi, 3D taranmış çorak arazide, işkence görmüş geçmişinizin gerçeğini ortaya çıkarmak için arayışınızda doğrusal olmayan bir hikayeyi keşfedin.

12. NEO Scavenger

NEO Scavenger, kim olduğunuzu anlamak için çorak topraklarda yeterince uzun süre hayatta kalmanız gereken bir oyundur. Her dönüşte nereye gideceğinize, malzemeleri nasıl toplayacağınıza ve karşılaştığınız herhangi bir şeyle nasıl başa çıkacağınıza karar vermeniz gerekir. Ve her geçen dakika midenizdeki çukur büyür, dehidrasyonunuz kötüleşir, kaslarınız yorulur ve soğuk sonbahar havasında vücut ısınız düşer. Başlangıç ​​yeteneklerinizi dikkatlice seçin, çünkü onlar ve zekanız bu evrende sahip olduğunuz tek araçtır!

13. Survivalcraft 2

Keşfedin, kaynakları çıkarın, aletler ve silahlar yapın, tuzaklar yapın ve bitki yetiştirin. Survivalcraft, sevdiğiniz özellikleri mobil cihazınıza getirir: Sonsuz dünyalar, mağaralar, mantık öğeleri, pistonlar, hava durumu, tekneler, binilebilir hayvanlar, patlamalar, giysiler, zırh ve daha fazlası.

14. Oxygen Not Included

Oxygen Not Included bir uzay-koloni simülasyon oyunudur. Bir uzay kayasının derinliklerinde, çalışkan mürettebatınızın bilimde ustalaşması, garip yeni yaşam formlarının üstesinden gelmesi ve hayatta kalmak ve muhtemelen başarılı olmak için inanılmaz uzay teknolojisini kullanması gerekecek.

15. Capsule 

Capsule, tamamen bir radar arayüzü üzerinden oynanan tek oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular düşmanca bir manzarada gezinir, çevreleri hakkında bilgi edinir ve bu süreçte klasik bir bilimkurgu hikayesini ortaya çıkarır. 

16. Frostpunk

Frostpunk ilk toplumsal hayatta kalma oyunudur. Dünyadaki son şehrin hükümdarı olarak, hem vatandaşları hem de altyapıyı yönetmek sizin görevinizdir. Toplumunuzun hayatta kalmasını sağlamak için hangi kararları alacaksınız? Kırılma noktasına itildiğinde ne yapacaksın? Bu süreçte kim olacaksın?

Sibel Hoş

Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdikten sonra teknoloji içerikleri yazarak sektöre giriş yaptım. 8 senedir içerik pazarlama alanında farklı sektörlerle çalışıyorum. Fakat hala en sevdiğim şey, teknoloji ile ilgili yazmak ve bu konuda elimden geldiğince sizi bilgilendirmek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu