Haberler

Twitter Çalışanları İşten Ayrılıyor! Ofisler Kapatıldı!

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platform üzerindeki çalışanlarına dayatmacı seçenekler sunmaya başladı! Musk’ın yarattığı etkiler sonucunda onlarca çalışan işi bırakırken, şirket ofislerini kapatma kararı aldı. 

Elon Musk ve Twitter görsel -

SpaceX ve Tesla tarafındaki hamlelerinden sonra Twitter’ı da satın almasıyla gündeme gelen Elon Musk, bu sefer farklı olaylarla karşımıza çıkıyor. Platformu satın almasının ardından üst düzey yöneticiyi işten çıkartan Musk, bu sefer de çalışanlarına zorunlu seçenekler sunuyor.

Twitter’ı satın almasıyla gündeme gelen ünlü milyarder ilk yeniliklerinden olan mavi tiki herkese duyurmuştu. Bu yeniliğinde “faturaları ödemek” için özelliği 8 dolara satacağını, sonrasında ise daha farklı yeniliklere doğru adım atacağından söz etmişti. Bu özelliğin ardından ise işten çıkarmaları duyuran Musk, çalışanların çok faydalandığı uzaktan çalışmayı durdurarak herkesi ofise çağırdı.

İlginizi Çekebilir: Twitter Yeni Özelliklerini Duyurdu

Twitter İş Gücü Yarılandı!

Musk, hesabından yaptığı açıklamalarda Twitter çalışanlarına “Uzun saatler boyunca çalışacağınız şartları ya kabul edin ya da şirketi bırakın” duyurusunda bulundu. Bu atıftan sonra yüzlerce çalışan işi bıraktı ve geri dönmeyeceklerini açıkladı. Açıklamanın devamında bahsedilen kaynak ise şu şekilde devam ediyor: “En iyi çalışanlar kalıyor. Bu yüzden fazla endişeli değilim. Lütfen şirketin gizli bilgilerini sosyal medyada, basınla veya başka bir alanda tartışmaktan kaçınarak politikalara uymaya devam edin. Bahsettiğimiz önermeyi perşembe gününe kadar kabul etmeyenlere üç aylık tazminat sağlanacak.” dedi.

Twitter tarafında satın alımlarından sonra hızlı bir yükseliş yakalaması beklenen Musk’ın bu tarz çıkartmalar yapması şirkete de farklı bir etki yaratıyor. Bu ayın başlarında şirket yüzde yüz kapasitede çalışırken ay sonuna geldiğimizde iş gücünün neredeyse yarılara geldiğinden bahsedebiliriz. Bunun yanında şirketin gönderdiği gizli e-postalarda bahsedilen ofis kapatmaları, belirli bir süreye kadar devam edeceği söyleniyor.  

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu