Haberler

Elon Musk Twitter Çalışanlarının Çoğunu İşten Çıkarmayı Planlıyor

Twitter çalışanlarının büyük bir kısmı, Elon Musk’ın sosyal medya platformunu satın almasıyla işinden olabilir. Elon Musk, Twitter satın alma anlaşmasında yer alan potansiyel yatırımcılara şirketi satın aldıktan sonra uygulamayı düşündüğü planları aktardı. 

Elon Musk Twitter Çalışanlarının Yüzde 75’ini İşten Çıkaracak

Dünyanın en zengin kişilerinden birisi olan Elon Musk, geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak istediğini belirtmişti. Twitter ile bir satın alma anlaşması üzerinde anlaşan Musk, daha sonra bu anlaşmadan çekildiğini açıklamıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise Elon Musk, Twitter’ı yeniden satın almak istediğini açıkladı. Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir ödeme yapacak olan Musk’ın bu satın alımı 28 Ekim tarihine kadar tamamlaması gerekiyor. 

Kısa süre içerisinde tamamlanması beklenen bu satın alma ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Toplamda 7.500 çalışanı olan Twitter’ın yeni sahibinin Elon Musk olması durumunda çalışanların yüzde 75’i işsiz kalabilir. Kaynaklara göre, Twitter’ın işten çıkarmaları, şirketi Elon Musk satın almasa bile gerçekleşecek. İşten çıkarmaların Elon Musk’ın kadar agresif bir oranda olup olmayacağı konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor. 

Son olarak Elon Musk, Twitter’ı satın almak için çok fazla bir tutar ödeyeceğini ancak Twitter’ın potansiyeli için heyecanlı olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu