Haberler

Elon Musk Şeffaflık Nedeniyle Twitter’ı Almaktan Vazgeçebilir

Başarılı girişimci Elon Musk geçtiğimiz aylarda Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaşma yapmıştı. Twitter tarafından da kabul edilen bu anlaşma daha sonrasında Elon Musk’ın çeşitli sorunları sebep olarak göstermesiyle birlikte askıya alınmıştı. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 

Elon Musk Twitter Kullanıcı Verilerinin Şeffaf Olmadığını Söylüyor

Bu sabah yapılan yeni bir SEC başvurusuna göre, Twitter, Elon Musk’ın hukuk ekibinden aldığı ve şirketin hizmetinde “spam ve sahte hesaplar” ilgili olarak sunduğu bilgilerden memnun olmadığını belirten bir mektup paylaştı. Bu mektup, Elon Musk’ın daha önce de dile getirdiği sorunları destekliyor. 

Ortaya çıkan mektuba göre Musk, Twitter’ın ister yazılı ister sözlü açıklama yoluyla olsun, şirketin kendi test metodları hakkında ek ayrıntılar sağlama konusundaki en son teklifini, veri taleplerini reddetti. Mektupta Twitter’ın gerçek kullanıcı olmayan hesaplar hakkında daha fazla verinin işlem finansmanı için gerekli olduğu belirtiliyor. Mektupta ayrıca Elon Musk’ın, Twitter’ın potansiyel sahibi olduğu ve Twitter’ın işini mülkiyetine geçirme hazırlanmasını sağlamak ve işlem finansmanını kolaylaştırmak için talep edilen verilere erişime hak kazandığı belirtiliyor. Musk’ın hukuk ekibi, gerekli bilgilerinin sunulmaması durumunda anlaşmanın iptal edilebileceğini söylüyor. Mektupta konu hakkında şu ifadeler yer alıyor:

Twitter’ın bugüne kadarki davranışlarına ve özellikle şirketin son yazışmalarına dayanarak, Musk şirketin birleşme sözleşmesi kapsamındaki bilgi haklarına aktif olarak Twitter tarafından direniliyor ve engelleniyor. Bu, Twitter’ın birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlerinin açık bir maddi ihlalidir ve Bay Musk, işlemi tamamlamama hakkı ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu