Haberler

Elon Musk Bir Tweetiyle Yine Ortalığı Karıştırdı: Baby Doge’nin Değeri İkiye Katlandı

Tesla ve SpaceX’in  CEO’su Elon Musk, dün attığı tweetle yine adından söz ettirdi. Baby Doge Coin adlı kripto paranın değerini bir günde ikiye katladı.

Elon Musk, Baby Doge Coin’e şarkıyla gönderme yaptı

Baby Shark adlı çocuk şarkısının sözlerini değiştirerek tweet atan Elon Musk: “Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge” sözleriyle yine kripto para piyasasını karıştırdı. Coingecko’nun verilerine göre; Baby Doge Coin’in tweetten hemen önceki değeri 0,000000000916 dolarken, Musk’ın tweetten sonra 0,000000002000  dolara yükseldi.

Elon Musk, bu yıl kripto para birimlerindeki hareketlerin en büyük itici güçlerinden biri haline geldi.  Genellikle Tweet’leri sık sık bahsettiği kripto para piyasasında hareketliliğe neden oluyor. Bir zamanlar Doge Coin’in babası olarak anılan Musk, şimdi de Doge Coin’in alt şirketlerinden olan ve piyasada yeni ortaya Baby Doge Coin’i destekliyor.

Baby Dodge Coin dikkat çekmeye başladı

Artış sonrası Coinmarketcap, Baby Doge Coin ile ilgili: “Baby Doge, yeni geliştirilmiş işlem hızını ve sevimliliğini göstererek babasını etkilemeye çalışıyor. Kripto paraları stake etme yani kilitleme özelliği ile cüzdanınıza daha fazla bebek doge eklenecek. Sadece sevin, evcilleştirin ve bebeğinizin büyümesini izleyin” dedi.

Musk daha önce Tesla’nın süper bilgisayarının Doge madenciliği için kullanılamayacağını söylemişti. Bu durum Doge Coin’e yatırım yapanlarda bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Yine de Musk’ın “Doge için Dojo” tweetini nasıl açıklayacağı hala merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.