Haberler

Elon Musk, 50 Dolarlık “Düdük” Satışa Sunarak Apple ile Dalga Geçti

Elon Musk, Tesla markalı ürünleri tanıtırken muhbirler (whistleblowers) hakkında da Apple’a kinayeli bir şaka yaptı

Elon Musk, 65,1 milyon takipçisine attığı tweette, 50 Dolarlık “cyberwhistle” ile “Tesla’ya düdüğü çalın!” ifadesini kullandı.

Cyberwhistle, şu anda Tesla’nın web sitesinde “stokta yok” olarak işaretlenmiş durumda.

Elektrikli otomobil üreticisi, geçtiğimiz aylarda Kaliforniya’daki Fremont fabrikasında cinsel ve ırkçı taciz iddialarıyla ilgili davalarla karşı karşıya kalmıştı.

Musk, atmış olduğu tweette ayrıca, iPhone üreticisinin geçen ay satışa çıkardığı 19 dolarlık mikrofiber beze de atıfta bulunarak, “Paranızı o aptal Apple Kumaşına boşa harcamayın, onun yerine bizim düdüğümüzü satın alın!” ifadesini kullandı.

Düdüğün web sitesindeki açıklamasında ise düdük şu ifadeler ile tanıtılıyor: “Cybertruck’tan ilham alan sınırlı sayıdaki Cyberwhistle, cilalı, paslanmaz çelikten yapılmış ve birinci sınıf bir koleksiyon ürünüdür. Düdük, daha fazla çok yönlülük için entegre bir bağlantı özelliği içerir.”

Cyberwhistle, Musk’ın iki yıl önce duyurduğu elektrikli kamyonet Cybertruck’a büyük oranda benziyor.

Buna ek olarak Cybertruck’ın bu yılın sonlarında üretime girmesi gerekiyordu, ancak şirket üretim tarihini gelecek yıla ertelediğini açıkladı.

Cyberwhistle, Tesla’nın web sitesinin yaşam tarzı ürünleri bölümünde, 150 dolarlık sürahi, 30 dolarlık “S3XY” logo kupası ve şirketin araçlarının çeşitli döküm modelleri gibi öğelerle birlikte satışa sunuldu.

Elon Musk Twitter’ı, kinayeli göndermeler yapmak ve rakipleriyle tartışmak için kullanmasıyla tanınıyor.

Şirket, taciz iddiaları ile de gündeme gelmişti

Geçen ay, Tesla’nın Kaliforniya’daki Fremont fabrikasında çalışan bir kadın işçi, fabrikada kadınların, “kabus gibi” cinsel taciz koşullarıyla karşı karşıya olduğunu söyleyen bir dava açtı.

Fabrikada gece vardiyasında çalışan Jessica Barraza, neredeyse günlük olarak yapılan aramalar ve uygunsuz dokunmalar yaşadığını söyledi.

Ekim ayında ise Tesla’nın aynı fabrikasında Afrika-Amerikalı bir çalışan olan Owen Diaz’a, taciz edilmesini engelleyemediği için 137 milyon dolar ödenmesine dair ceza verilmişti.

Bir San Francisco mahkemesi, 2015’ten 2016’ya kadar asansör operatörü olarak çalışan Bay Diaz’ın ırksal açıdan düşmanca bir çalışma ortamına maruz kaldığını tespit etti.

Tesla yetkilileri karara itiraz etti ve kararın “mükemmel olmadığını” düşündüklerini söyledi.

Kaynak: bbc.com

Diğer Haberler

DNA Test şirketi 2,1 Milyon Kişiyi Etkiliyen Veri İhlalini Açıkladı
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!
8 Yıllık Zafiyet 150 HP Yazıcı Modelini Etkiliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu