Haberler

EA Oyunlarındaki Açık 300 Milyon Hesabı Tehlikeye Atıyor

Yaklaşık 300 milyon hesabın etkilenmiş olabileceği söylenen açık sayesinde kötü niyetli kişiler herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan herhangi bir EA oyuncusunun hesabına erişim sağlayabiliyor.

Uygulamalı olarak aşağıdaki videodan takip edebileceğiniz açık beraberinde ciddi veri sızıntısı cezalarını da akıllara getiriyor.

Bu güzenlik açığını israil’ li güvenlik firmaları olan CyberInt ve Check Point buldu ve şimdi EA ile açığı kapatmak için birlikte çalışıyorlar.

Kaynak

https://www-cbronline-com.cdn.ampproject.org/c/s/www.cbronline.com/news/ea-games-hack-check-point/amp/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu