Haberler

Playstation 5 DualSense’de Android ve PC Desteği

İçinde bulunduğumuz bu bir iki gün içinde bir çok içerik üreticisinin Playstation 5 ünitelerini inceleme için aldığını görmüş olabilirsiniz. Youtuber Austin Evans’ın kutu açma videosunda ise PS5’in kontrolörü DualSense’i yakından görme fırsatına eriştik.

Evans kontrolörü Ps5 üzerinde kullanmadığından haptic geribesleme ve uyumlu tetikleri iş üzerinde göremedik. Ve kutusu üzerinde desteklendiği tek donanım olarak PS5 gözükse de Evans DualSense’i bir kabloyla Surface Laptop Go’ya ve kablosuz olarak da bir Google Pixel 5’e bağlamayı başardı. Hatta Microsoft’un xCloud servisi ile Pixel üzerinden Xbox oyunu da oynayabildi.

Evans’ın Playstation Pro 4’ü DualSense’i kablolu bir bağlantı üzerinden tanıyabildi ama kontrolör onboard mikrofondan ses alabilmek dışında bir şey yapamadı. Ps4 Pro DualSense’i kablosuz bir kontrolcü olarak görebiliyor ama kablosuz olarak bağlı haliyle hiç bir şey yapılamıyor. Evans DualSense’i Xbox Series X’e de bağlamaya çalıştı ama bu kontrolörü şarj etmek dışında bir işe yaramadı.

DualSense’in içini açtığında 1560 mAh’lik bir bataryaya sahip olduğunu da görebildik.

Genel olarak DualSense DualShock 4’e güzel bir geliştirme olacak gibi gözüküyor. DualSense ve Playstation 5 resmi olarak 12 kasım tarihinde piyasaya çıkıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu