Haberler

Dünya’da Görülmeyen Yenilik: CEO Robot!

Teknoloji sektöründe beklenmeyen bir yenilik daha meydana geldi. Çinli şirket CEO pozisyonuna bir robot yönetici atadı!

Teknoloji hızlı bir şekilde yükselirken asla görülmemiş bir hamle gündeme geldi. Çinli NetDragon Websoft Holdings şirketi, yapay zekadan faydalanmak için CEO pozisyonuna Tang Yu isimli robotu atadı. Yapılan adımla birlikte Tang Yu’dan dönüşümlü yöneticilik sistemi için faydalanacağı söyleniyor. İşte haberle ilgili detaylar…

Dünya’da hiç görülmemiş, belki de sözü bile geçmeyen bir yeniliğe daha imza atıldı. Yapılan bu yenilikle birlikte yapay zekâ desteğiyle kendisini gösteren robot, CEO pozisyonuna geçerek şirkete destek sağlamaya çalışacak. Özellikle NetDragon Websoft Holdings’in yan şirketlerinden bir tanesi olan Fujian NetDragon Websoft’un başına geçecek olan robot, şimdiden gözleri üzerine çekmiş durumda. Sosyal medyada gündeme gelen olayın ilerleyen dönemlerde ne gibi sonuçlar doğuracağını herkes merak ediyor!

CEO Robot, Metaverse Adımlarında Yardımcı Olacak!

NetDragon Websoft Holdings, metaverse adımlarının tamamında farklı ve etkin ilerlemeye devam ediyor. Rakip şirketlerine kıyasla beklenmeyen yenilikler yapan firma, bu sefer de Robot CEO’su ile gündem olmayı başardı. Şirketin Web3 ve metaverse alanındaki çalışmaları, yeni CEO sayesinde daha da ileriye götürülmesi planlanıyor.

Tang Yu isimli robot, şirket içerisinde iki farklı alanda çalışacağı kesinleşti. Bu alanları ‘’Organizasyon ve Verimlilik’’ olarak seçen şirket, metaverse için yapılan bütün ilerlemeleri robotun deneyeceği, kontrol edeceğini belirtti. NetDragon Websoft Holdings Başkanı Dr. Dejian Liu konu hakkında ‘’Yapay zekâ sistemlerinin gelecek senelerdeki yönetim odağı olacağına inanıyoruz. CEO Tang Yu istediğimiz bütün denetimleri bizim yerimize yaparak bilgiler aktaracak.’’ ifadelerini kullandı. 

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu