Haberler

OpenSea Büyük Dalgalanma Yaşıyor: NFT Satışları Dipte!

Dünya’nın en büyük NFT Pazar yerlerinden OpenSea, beklenmedik bir düşüş yaşıyor. Şirket NFT satışlarının ciddi oranda düştüğünü söylüyor!

Son zamanlarda kripto para dünyası hızlı bir yükseliş yaşarken OpenSea tam tersine gidiyor. Olumsuz raporlarını sosyal medyadan açıklayan şirket, asla böyle bir verilerle karşılamayacağını ve düşüşün bu kadar olmasını beklemediklerini açıkladı. İşte haberle ilgili detaylar…

Gelişen teknoloji sektörlerinde büyük bir yer tutan NFT, bazı pazar yerlerinde sergilenerek satışa çıkarılıyor. Bu pazar yerlerinin en büyüğü ve niteliklisi olarak bilinen platform, yaz sezonu içerisinde beklenmeyen veri raporlarını açıkladı. Şirketin raporları incelendiğinde kullanıcı sayısında oldukça fazla azalma yaşanırken satışlarda da gerilediği görülüyor.

Raporları detaylı olarak inceleyen kaynaklar, kripto para düşüşlerinin kırılamaması ve bu düşüşün ani olmamasından dolayı NFT sektörünün dipte olduğunu söylemekte. Bu olaylardan fazlasıyla etkilenen OpenSea ise güncel olarak %99 kadar bir düşüş yaşadığından söz etti. Düşüşlerin önüne geçeceğinden emin olan şirket, farklı kampanyalar üzerinde şimdiden çalışmaya başladı.

OpenSea Hacmi Yıllık En Düşük Seviyeye İndi!

Yeni açıklanan NFT piyasa raporlarına göre 28 Ağustos içerisinde 5 milyon dolar niteliğinde NFT işlemi gerçekleştirildi. Platformun gördüğü en yüksek seviye olan 405 milyon dolar seviyesi üzerinde %99 oranında gerileme yaşadığını kanıtlıyor. Kırılan bu rekor satıştan sonra bu kadar büyük bir düşüş yaşanması kullanıcıların sosyal medya üzerinden de tepki göstermesine neden oldu.

Platform içerisinde düzenlenen satış kurallarına göre OpenSea NFT satışları her üye için belirli sistem üzerinden gerçekleşmektedir. Bu satış kuralları içerisinde olan taban fiyat kuralı, NFT sektörünün ayakta durmasını sağlayan en büyük faktördür. Lakin yaşanan olumsuz durumdan sonra OpenSea içerisinde taban fiyat kuralı da geriye doğru çekildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu