Blog

Dikkat! Destek Sonuna Ulaşmış Exchange Sunucular İçin Kısıtlamalar Başladı

Merhaba, daha önce haberini yaptığımız “Exchange Online Yamasız On-Premises Exchange Server’dan Eposta Kabul Etmeyecek” gibi yeni düzenleme artık devrede ve kendini hissettirmeye başladı.

Kısaca özetlemek gerekirse, Microsoft artık destek sonuna ulaşmış on-premise Exchange Serverlar’dan Exchange Online’a eposta kabul etmek istemiyor. Bunun nedeni ise tabiki güvenlik. EOL olmuş Exchange Server’lar güncelleme alamadığı için bir çok zafiyeti üzerinde barındırmakta. Bu nedenle önce eposta alımları yavaşlatılacak ve günün sonunda tamamen engellecek.

Süreç ilk olarak eposta alımını yavaşlatma ile başladı ve 1 yıl içerisinde toplamda 90 gün olmak koşulu ile bu kısıtlamayı bypass edebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek işlemleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki ekranda “1 YIL İÇERİSİNDE” kullanabileğiniz toplam gün sayısı bir altında ise kaç gün daha bypass etmek istediğinizi giriyorsunuz.

Not: 1 Yıl içerisinde toplam etleme gün sayınız 90 gün, bunu isterseniz direk 90 gün verebilir yada parçalara bölerek kullanabilirsiniz.

Günün sonunda EOL olmuş Exchange Server’lar artık Exchange Online kullanan sistemlere eposta gönderemiyecek. Bu nedenle zaman kaybetmeden migration planlarınızı oluşturmada fayda var.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu