Dell Technologies

Dell Precision Mobile Workstation Ürün Ailesi

Dell Precision Mobile Workstation ürün ailesine geçmeden önce, kısa bir giriş yapmak istiyorum. Bildiğimiz üzere Dell Precision Workstation ürün ailesi dünyanın en çok kullanılan, en çok istenen, kendini dünya çapında raporlar ve anketlerle kanıtlamış bir numaraları workstation ürünleridir.

Bugün mobil workstationlardan bahsedeceğiz fakat ürün ailesinde kasa tipi, rack kabin tipi ve All-in-one workstationlarda bulunmakta.

Birkaç özellikten bahsedelim;

Dell workstation ürün ailesi Intel Xeon işlemciler başta olmak üzere üst düzey performans sağlayan işlemcileri kusursuz çalıştırabilmenin yanı sıra Nvidia ve Amd grafik kartlarınıda desteklemektedir. Bu sayede performans gerektiren tüm işlemleri mobil workstationlar ile yapabilir, uzun pil ömürleriyle rahatça çalışabilirsiniz.

İster performans isteyen bir grafik programı olsun, ister çizim programı olsun veya başka uygulamalar olsun. Bunları açtığınız anda Dell’in özel olarak workstation ürün ailesi için geliştirmiş olduğu Dell Precision Optimizer uygulaması, çalışacağınız programa göre workstation kaynaklarını optimize eder ve açtığınız uygulama güç istediğinde o gücü verimli çalıaşcak bir biçimde oraya aktarır.

Dell workstationların ekranlarıda çok özel üretilmiştir. Ekranlar 4K InfinityEdge 100% Adobe color gamut özelliğine sahiptir. Bu sayede hiçbir şeyi gözünüzden kaçırmazsınız ve ekrana bakarken inanılmaz keyif alırsınız.

Bunların ötesinde güç isteyen uygulamalarda bir cihazın ısınması kaçınılmazdır. Dell precision workstationlar özel kasa yapıları ve performans odaklı soğutma kanalları ile ısınma sorununu ortadan kaldırır. Ayrıca endüstri standardı uygulamalar için tüm testlere ve ISV sertifikalarına sahiplerdir.

Bunların ötesinde,

MIL-STD testleri yapılmıştır.

Raid özellikli depolama sağlarlar.

ECC Memory kullanabilirler.

Memory arızalarını akıllıca tespit eder ve sadece arızalanan kısmı bloke ederek sizi yarı yolda bırakmaz.

Destek, Dell Türkiye tarafından seçtiğiniz garanti paketine göre, siz nerede olursanız olun orada olacak şekilde kusursuz yerinde destek hizmeti verilmektedir.

Yeni nesil Dell Precision Mobile Workstation Ürün Ailesine geçelim,

Precision 3540

Önceki nesil workstationlara baktığımızda giriş seviye olarak bir workstation alımı olacaksa, en ideal ve oldukça hafif bir workstation. 4 Çekirdek Intel işlemci desteğinin yanı sıra bu model AMD grafik kartı ve 32GB’a kadar memory destekliyor. Ayrıca opsiyonel olarak Type-C şarj adaptörü ve parmak okuyucu sensor eklemek mümkün. Disk alanı iste 2 TB’ a kadar genişleyebilmekte.

Precision 3541

Alüminyum kasa seçeneği ile birlikte Precision 3541 modeli, 8 çekirdek intel i9 işlemci desteğinin yanı sıra bizlere Intel Xeon işlemci desteğide sağlamakta. Bu modeli 32GB ECC memory’iye kadar yükseltmek mümkün. 2 tane disk slotu ile 4TB alan sağlayabilen Precision 3541, 97Wh bataryasıyla birlikte uzun pil ömrü sağlıyor.

2D ve 3D uygulamalarınızı Nvidia Quadro, profesyonel ekran kartı desteği ile kusursuz çalıştırmak için tasarlandı.

Precision 5540

Bu modelde İntel 8 çekirdek i9 HK işlemcinin yanı sıra, yeni olan Nvidia Quadro T1000 ve T2000 grafik kartı kullanımı ile birlikte oldukça ön plana çıkan bir cihaz. 64 GB’a kadar memory desteği ve 4TB’a kadar SSD disk desteği ile 3D çalışmalarınızı harici bir diske ihtiyaç duymadan bu workstation üzerinde işleyebilir ve saklayabilirsiniz.  

Precision 7540

8 çekirdek Coffe Lake-R işlemcisi ile birlikte 128 GB’a kadar ECC memory desteği bulunan bu ürün 3 disk yuvasıyla 6TB SSD disk imkanı sunmakta. Ayrıca yeni nesil AMD ve NVIDIA Quadro RTX grafik kartlarını destekliyor.

Precision 7740

Üst düzey workstationlardan biri olan 7740 modeli istediğinize göre şekillendirebiliyor. 8 çekirdek Coffe Kale-R işlemci ve 128 GB ECC memory ile birlikte inanılmaz bir performans sağlıyor. Ayrıca yeni nesil AMD ve NVIDIA Quadro RTX grafik kartlarını destekliyor. Bunun yanı sıra anakart üzerinde 4 adet disk yuvası bulunuyor bu sayede 8TB’e kadar ssd disk eklemek mümkün.

Bu makalemizde yeni nesil Dell Precision Mobile Workstation ürün ailesine yakından baktık. Eğer yanınızda güçlü bir bilgisayar istiyorsanız, istediğiniz her an performans ihtiyacınız var ise Dell Mobile Workstation ürün ailesini tercih edebilirsiniz.

Hakan KAPLANOĞLU

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu