Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOGG İçin Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı. Törende TOGG ile ilgili de açıklamalar yapan Erdoğan, yerli otomobille test sürüşü yaptı.

TOGG
TOGG

Yerli otomobil girişimi TOGG ülkemizde merakla bekleniyor. TOGG ne zaman çıkacak, TOGG fiyatı ne kadar olacak gibi sorular kullanıcılar tarafından sık sık aratılıyor. Üretim, test ve şarj istasyonu çalışmaları devam eden TOGG için geçen hafta yeni bir haber gündeme düşmüştü. Gemlik tesislerinde deneme üretimlerine başlandığını belirten bir video içerik paylaşan TOGG, bakan ile birlikte test sürüşü yapıldığını da açıklamıştı. İlgili habere gitmek için tıklayınız: TOGG Gemlik Tesisinde Deneme Üretimlerine Başladığını Açıkladı

TOGG ne zaman çıkacak?

TOGG’in ilk modeli C-SUV için çalışmalar devam ederken bugün bir yeni haber cumhurbaşkanından geldi. Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katılan Erdoğan TOGG için beklenenden yakın bir tarihi işaret etti. Yıl sonu itibariyle üretiminin tamamlanması bereken otomobil 29 Ekim 2022’de banttan inecek. Resmi olarak faaliyetlerine de bu tarihte başlanacak olan TOGG’un fabrika ve tesis açılışları da aynı tarihte yapılacak.

TOGG Kendi Şarj İstasyonu Ağını Kuruyor

TOGG şarj istasyonları hazırlanacak

TOGG’un ilk otomobili banttan inene kadar şarj istasyonları için de çalışmalar tamamlanacak. İstasyonlar için EPDK’dan Temmuz ayının başında lisans alındı. 81 ilde 1000’e yakın şarj istasyonu kurulması ve her istasyonun 2 araç kapasitesi olması planlanıyor. Şarj istasyonlarının 180+ KwS DC hız sunması ve bu sayede 25 dakikalık bir sürede araç şarjının %20’den %80’e çıkarılması planlanıyor. En az 600 şarj istasyonunun otomobil banttan inene kadar testlerinin tamamlanması ve hazır hale gelmesi için çalışılıyor.

TOGG fiyatı ne zaman açıklanacak?

TOGG fiyatı ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Konu ile ilgili TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” diyerek daha ileri bir tarihi işaret etmişti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.