Haberler

TOGG Gemlik Tesisinde Deneme Üretimlerine Başladığını Açıkladı

Türkiye’nin yerli otomobil girişimi TOGG, Gemlik’te yer alan tesisinde deneme üretimlerine başladığını duyurdu. Fabrikanın seri üretime bu yılın son çeyreğinde başlaması bekleniyor.

TOGG
TOGG

Yerli otomobil TOGG, seri üretime başlamak için geliştirme ve testlerine devam ediyor. Üretim için 18 Temmuz 2020’de temeli atılan Gemlik tesisinde bugün itibariyle deneme üretimleri başladı. SUV formunda üretilecek araç için gövde, montaj ve boya istasyonlarındaki provalar başarılı bir şekilde tamamlanıyor. TOGG’un Gemlik tesisinde araştırma ve geliştirme merkezi, strateji ve yönetim merkezi, stil tasarım merkezi, prototip geliştirme ve kullanıcı deneyim parkı gibi birimler de yer alıyor.

TOGG deneme üretimlerine başlandı

TOGG tarafından deneme üretimi ile ilgili yayınlanan video

TOGG, bugün “Gemlik tesisimizde deneme üretimi başladı” başlıklı bir duyuru yayınladı. Duyuru için bir de video paylaşım yapan TOGG’dan yapılan açıklamada “Bu ayki Yönetim Kurulu toplantımızı deneme üretimlerine başladığımız Gemlik Tesisimizde yaptık. Toplantımızın ardından tesislerimizi ziyaret eden Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş ile bir istişare toplantısı ve test sürüşü gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi.

Yerli otomobil hakkında en çok merak edilen detay ise fiyatı. Resmi olarak henüz resmi bir rakam paylaşılmamış olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada “Tesislerin seri üretime hazır hale gelmesiyle ilk seri üretim araçlar bu yılın son çeyreğinde inşallah banttan inecek. Yerli araç Togg’da ÖTV’yi yüzde 10’lara kadar düşürdük.” sözlerine yer vermişti.

Fiyat konusunda TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” demişti. Otomobil fiyatının yılın son aylarında netleşmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: TOGG Kendi Şarj İstasyonu Ağını Kuruyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu