Haberler

TOGG Kendi Şarj İstasyonu Ağını Kuruyor

Merakla beklenen yerli otomobilin üreticisi TOGG, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’dan kendi şarj istasyonlarını kurmak için lisans aldı. Yıl sonuna kadar en az 50 tane şarj istasyonu kurması beklenen TOGG’un çalışmaları bu lisansla resmileşmiş oldu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak yerli otomobil üretimi merakla beklenen TOGG çalışmalarını sürdürüyor. Yerli otomobil için yılın son çeyreği seri üretimin başlaması bekleniyor. 2023 itibariyla perakende satış mümkün olacak. Araç için şu anda üretim çalışmaları devam ediyor. Bir yandan da Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde performans ve dayanıklılık testleri yapılıyor.

TOGG 5 Yıl İçinde Satış Sonrası Ekosistemini Hızla Dönüştürecek

TOGG CEO’su: Avrupa’nın En Temiz Tesisini Kuruyoruz

Alman Basını: Türkiye Togg İle Kendi Tesla’sını Üretiyor

TOGG 600 istasyondan oluşan şarj ağı kuracak

TOGG şarj istasyonlarına ait tanıtım görseli

Yerli otomobilin çalışmaları süredursun, yeni bir hamle de şarj istasyonları için geldi. TOGG tarafından resmi başvuru yapıldı ve şarj ağı için EPDK’dan lisans alındı. Alınan lisansın esaslarına göre ilk 6 ay içinde en az 50 şarj istasyonu kurulmak zorunda. TOGG ise bu rakamdan çok daha fazlası için planlar yapıyor. Birçok ilde hem şehiriçi hem de şehirdışında farklı konumlarda şarj istasyonu kurulmak isteniyor. İlerleyen süreçte ise 81 ilin tamamında 600’den fazla lokasyonda istasyonlar kurulması planlanıyor. Şarj istasyonu ağı ile ilgili haber TOGG’un resmi Twitter hesabından duyuruldu. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

Türkiye genelinde yüksek performanslı şarj cihazları kurmak üzere EPDK’dan Şarj Ağı İşletmecisi lisansımızı aldık.

@TruGoCharging ile 81 ilde 180 kWs üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına uçtan uca kesintisiz bir deneyim sunacağız. ifadelerine yer verildi.

Siz de Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’nun yerli otomobil ve şarj istasyonu ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu