Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

14 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Avatar Resmi Ekleyemiyorum 10 Dk içinde Uygulanacaktır Diyo Ama Hala Resim Yok Sorun Neden oluyor Acaba ?

Gönderildi : 01/09/2008 01:57

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Resmi upload ettikten sonra Güncelleştir butonuna ve daha sonra Değişiklikleri Sakla butonuna tıklıyorsunuz değil mi?

Gönderildi : 01/09/2008 02:03

(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet Ama Maalesef Serhat Hocam. :((  Acaba avatar eklerden belli boyut ve ölçüde olmasımı gerekli ?

Gönderildi : 01/09/2008 02:30

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

boyut nedir? bir süre beklemeniz gerekiyor aktif olması için.

Gönderildi : 01/09/2008 02:31

(@Ridvan34)
Gönderiler: 9
Active Member

Arkadaşlar ben kaç gündür deniyorum profilime girmek için ama hep bu hatayı veriyor "The system cannot find the file specified." Avatar eklemek istiyorum hep bu sorun.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 26/11/2008 14:54

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Jpeg uzantılı mı resminiz?

Gönderildi : 26/11/2008 16:11

(@serhatakinci)
Famed Member

Arkadaşlar ben kaç gündür deniyorum profilime girmek için ama hep bu hatayı veriyor "The system cannot find the file specified." Avatar eklemek istiyorum hep bu sorun.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Merhaba.

Adınızda türkçe karakter kullandığınız için oluyor. Özelden bana ulaşırsanız isminizi değiştirebiliriz. 

Gönderildi : 01/12/2008 18:19

(@ErtugrulOzal)
Gönderiler: 36
Trusted Member

3-4 kez 145Kb'lık aa.jpg dosyasını avatar olarak kullanmak için eklemeye çalıştım. Her seferinde 10 dakika güncelleştirme için bekleyin gibi mesaj geliyor. Artık resim eklemekten de vazgeçtim. Bu tür basit uygulamaları yapamamak bu güzel foruma yakışmıyor.

Gönderildi : 18/12/2008 04:54

(@serhatakinci)
Famed Member

Merhaba ettu.

Forumumuzun resim yükleme fonksiyonu gayet sağlıklı olarak çalışıyor ki bir çok kişinin resmi olduğunu görüyorsunuz.

Siz yaptığınız işlemleri adım adım yazın, kontrol edelim.

Gönderildi : 18/12/2008 18:08

(@ErtugrulOzal)
Trusted Member

Forumlar sayfasında en üstteki ettu'ya tıklayıp Avarat seçtim.
Seç
727 KB'lık bir jpg seçtim.
Değişiklikleri sakla.
Güncelleştir
NOT:Daha önceki denemelerimde önce Güncelleştir sonra Değişiklikleri sakla demiştim. Burada öncelik Günceelleştir de mi yoksa Değişikliği sakla'da mı insan karıştırıyor.

Gönderildi : 19/12/2008 21:15

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sn. Ettu;

Avatar resmi olarak yüklemek istediğiniz resmi RGB formatında 8 Bits ve 100x100 ebatlarında ayarlayarak önce Güncelleştir sonra Değişiklikleri sakla yaparak dener misiniz?

Gönderildi : 19/12/2008 21:30

(@ErtugrulOzal)
Trusted Member

Denedim ama olmadı.  10 saniyelik bir resim ekleme işi neden böylesine karmaşık ki? *. jpg formatı varken neden rgb formatı? Varsın resmim olmasın vazgeçtim.

Gönderildi : 22/12/2008 03:16

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Denedim ama olmadı.  10 saniyelik bir resim ekleme işi neden böylesine karmaşık ki? *. jpg formatı varken neden rgb formatı? Varsın resmim olmasın vazgeçtim.

rgb formatı derken modunu kastetmek istemiştim yanlış anlaşılma için özür dilerim. Resmi jpeg formatında kaydedip yükleme yaptığınızda sonuca başarılı bir şekilde ulaşıyor olmanız gerekmektedir. Ben size resimli olarak tekrar anlatmaya çalışayım:

• İlk olarak Avatar da kullanacağınız resminizi bir fotoğraf işleme programı ile açın. Örneğin PhotoShop. Aşağıda Avatar olarak ekleyeceğim resmin özelliklerini görmektesiniz

[img] [/img]

•  Resmin RGB Color olduğunu ve 8 bipste olduğunu kontrol ettikten sonra resmin boyutunu(image size) With:100 Height : 100 olarak ayarlayarak istediğimiz yere *.jpg formatında kaydedin.
  • Resmimizin boyutunu ayarladıktan sonra portal üzerinden eklemeye geçebiliriz.
  • Portalımızın sağ üst tarafında login isminiz Bold ve Altı çizgili olarak bulunmaktadır. Login isminizin üzerine tıklayın ve karşınıza gelen ekranda ki menü barında Avatar yazan kısma tıkladığınızda  karşınıza aşağıdaki görüntü gelecektir.

[img] [/img]

• Burada Avatar Yükle 
    kısmına With:100 Height : 100 olarakayarladığımız ve jpeg olarak kaydettiğimiz resmin tam yolunu yazalım yada Göz At butonuna tıklayarak resmi bulalım. Bu işlemleri yaptıysanız görüntü aşağıdaki gibi olmalıdır.

[img] [/img]

• Daha sonra sırasıyla ekrandaki butonlardan Güncelleştir ve Değişiklikleri saklaya bastığınızda aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz.

[img] [/img]

• Max. 10 dakika bekledikten sonra profil resminizin eklendiğini yada değiştiğini göreceksiniz.

[img] [/img]

Gönderildi : 22/12/2008 15:10

(@ErtugrulOzal)
Trusted Member

Teşekkürler Sinan bey. En sonunda oldu. Avatar eklerken kişi simgesini aç bende Hayır seçili geliyordu. Sanırım Evet seçmediğim için olmadı.

Gönderildi : 23/12/2008 21:12

Paylaş: