Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Forumlara Abone Ol" ile ilgili

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@FatihDEMiR)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Forumda bulunan "Forumlara Abone Ol" linkine tıklayarak, ilgi duyduğum alanlar ile ilgili yeni bir mesaj geldiğinde mail gelmesini sağlayabiliyorum. Bu gerçekten forumun faydalı araçlarından birisi.

Fakat ben her yeni gelen mesaj için değilde, her açılmış olan yeni Topic için, mail gelmesi yönünde bir ayar yapabiliyormuyum ?

Yani bir konu açıldıysa mail gelsin. Ama açılan konuya verilen bütün cevapların aynı başlık altında tek tek gelmesini önleyebilirmiyim ?
Maillerin içeriğindeki link doğal olarak hep aynı oluyor. Aynı konu ile ilgili 5-6 tane mail almak istemiyorum.(Nede olsa linke tıkladığımda herkesin mesajını okumuş olurum. Mail çoğalması olmaz.)

Vbulletin'de benzer bir özellik vardı.
Şöyleki ; Bir konuya cevap yazdığınız zaman, yeni gelen bir cevap olursa mail olarak uyarı geliyordu. 5-6 kişi cevap yazmış olsada, tek bir tane mail geliyordu. Tam tekniğini bilmiyorum ama sanırım Cookies'lerden algılıyordu.(Siz siteye girip okuyup çıktıktan sonra, yeni bir mesaj yazılırsa yine mail gelirdi. Güzel bir özellik)

Beyaz'ın psikopatı gibi bir talep oldu sanırım [:^)]
Hem mail gelmesini istiyorum ama her yeni gelen mesaj için değil.

Gönderildi : 06/04/2008 16:54

(@FatihDEMiR)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ek olarak örnek verme ihtiyacında hissettim kendimi.

Örnek vermem gerekirse ;

• Açmış olduğum bu topic'e 5 kişi cevap verdiğinde 5 mail gelmemeli.

• Kendi yazdığım mesajlar mail olarak gelmemeli.

Gönderildi : 06/04/2008 17:01

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Selamlar,

Forumda bulunan "Forumlara Abone Ol" linkine tıklayarak, ilgi duyduğum alanlar ile ilgili yeni bir mesaj geldiğinde mail gelmesini sağlayabiliyorum. Bu gerçekten forumun faydalı araçlarından birisi.

Fakat ben her yeni gelen mesaj için değilde, her açılmış olan yeni Topic için, mail gelmesi yönünde bir ayar yapabiliyormuyum ?

Yani bir konu açıldıysa mail gelsin. Ama açılan konuya verilen bütün cevapların aynı başlık altında tek tek gelmesini önleyebilirmiyim ?
Maillerin içeriğindeki link doğal olarak hep aynı oluyor. Aynı konu ile ilgili 5-6 tane mail almak istemiyorum.(Nede olsa linke tıkladığımda herkesin mesajını okumuş olurum. Mail çoğalması olmaz.)

Vbulletin'de benzer bir özellik vardı.
Şöyleki ; Bir konuya cevap yazdığınız zaman, yeni gelen bir cevap olursa mail olarak uyarı geliyordu. 5-6 kişi cevap yazmış olsada, tek bir tane mail geliyordu. Tam tekniğini bilmiyorum ama sanırım Cookies'lerden algılıyordu.(Siz siteye girip okuyup çıktıktan sonra, yeni bir mesaj yazılırsa yine mail gelirdi. Güzel bir özellik)

Beyaz'ın psikopatı gibi bir talep oldu sanırım [:^)]
Hem mail gelmesini istiyorum ama her yeni gelen mesaj için değil.

Forum ile ilgili ben cevap vereyim şöyleki 🙂

Yeni bir mesaj gelirse mail gelir mail geldikten sonra yeni bir cevap gelirse yeni bir mail daha gelir bunun önüne geçmek yada daha düzenli birşey olmasını sağlayamayız çünkü atılan mail konuya cevap geldiği için geliyor sanırım anlatabildim..

Sizin dediğinize benzer bir uygulama ise günün belli saatlerinde mail gelirse mail çokluğu olmaz onuda şöyle düşünebilirsiniz.

Cevaplara göre değil saate göre atarsa maili az mail gelmiş olur ama bunu uygulamakda iyi olmaz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 06/04/2008 17:02

Paylaş: