Forum

Xamarin Web Apiye b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Xamarin Web Apiye bağlanma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,248 Görüntüleme
(@muratguler)
Gönderiler: 313
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Xamarin de web apiye IIS'ten bağlanabiliyorum ( http://192.168.1.23/api/Test

Ben visual studioda  web api projesini çalıştırdığım zaman localhost:44838/api/Test adresine bağlanmak istiyorum. Apide gelen sonuçları görebilmek visual studio üzerinden hata çıkan yerleri görebilmek için. Fakat bağlantı yapılmıyor.

VS'deki Xamarin projesinden VS'deki Web api projesine nasıl bağlanabilirim ? 

Teşekkürler

Gönderildi : 27/03/2020 09:57

(@yigit)
Gönderiler: 12
Active Member

Selam,

Bunun icin api projeni local IIS uzerinden calistirman gerekiyor ve servis baglanti url olarak local ip adresini vermen gerekiyor.

Linkteki videoda bununla ilgili bir kisim mevcut. Sorununun cozumunu anlattigim kisimdan paylastim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/04/2020 23:10

(@muratguler)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@yigit ben zaten projeleri localde çalıştıracağım zaman bunu yapıyorum da veritabanından kaynaklanan hatalarda çıkan hatayı görmek için veya değişkenlere yanlış değer atma gibi durumlarda çıkan hataları tespit etmek için direk visual studio üzerinde hatayı yakalayıp göstermesinden bahsetmiştim. Xamarinde yapılmıyor bu galiba. Bende çözüm olarak şöyle yapıyorum. Bir tane deneme amaçlı masaüstü proje açıp içerisine kodları ekliyorum. o projeden visual studio içerisinde çalışan projenin urlsine gönderme yapıp hataları yakalıyorum. 

Gönderildi : 17/04/2020 00:07

(@yigit)
Gönderiler: 12
Active Member

Ilk sorundaki "Ben visual studioda  web api projesini çalıştırdığım zaman localhost:44838/api/Test adresine bağlanmak istiyorum. " bu ibareden ben bunu anlayabildim. 2. sorundan da hic bir sey anlayamadim maalesef.

Gönderildi : 17/04/2020 00:43

(@muratguler)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@yigit web API projesini visual studio da publish etmeden çalıştırıyorum.

Websitesi açılıyor. Açılan web sitesinin adresini alıp xamarin projesinin içerisine yazıyorum demek istedim.

Ben API projesi diyorum ama benim yaptığım websitesi var. Bunun içerisinde API projesi var

Gönderildi : 17/04/2020 00:50

Paylaş: