Forum

ViewModel POST İşle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] ViewModel POST İşlemi Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
710 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
MVC İle Tab Page Olan Controller Üzerinde ViewModel İle Verileri Dönmekteyim, Yalnız Bir Alanda Post Metot Düştüğümde Veriler null Gelmektedir,

Uygulama Sorunumu Yaşıyorum veya Yanlış mı Kullanıyorum,

@model ProjeTakipPortali.ViewModels.ProjeBilgileriVM

@Html.LabelFor(model => model.projeBilgisi.OlusturmaTarihi, htmlAttributes: new { @class =
"control-label col-md-2" })
@Html.EditorFor(model => model.projeBilgisi.OlusturmaTarihi, new { htmlAttributes = new { @class =
"form-control" } })
@Html.ValidationMessageFor(model => model.projeBilgisi.OlusturmaTarihi, "", new { @class =
"text-danger" })

Burada ViewModelim Üzerinden Verileri Göndermekteyim, Yalnız Düzenle POST Metot Üzerinde ProjeBilgileri İle Yakalamaya Çalışıyorum Gelen Verileri,

[HttpPost]
public ActionResult ProjeBilgileriDuzenle(int KayitNo, ProjeBilgileri PB, bool? Durum, DateTime? OlusturmaTarihi, string ProjeBasligi, string Aciklama, int? IlerlemeDurumu, double? Burtce, double? KatkiPayi)

ViewModel İle Gönderdiğim Bilgileri Model Tablo Modeli İle POST Alanına Aldığımda null Olarak Gelmektedir,
Burada ViewModel Üzerinden Gönderdiklerimi Nasıl Düzenleme İşleminde POST Edebilirim ?

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalalar...

Gönderildi : 03/10/2020 22:32
Konu Etiketleri

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Gönderen: @ibrahimayhan

Merhabalar,
MVC İle Tab Page Olan Controller Üzerinde ViewModel İle Verileri Dönmekteyim, Yalnız Bir Alanda Post Metot Düştüğümde Veriler null Gelmektedir,

Uygulama Sorunumu Yaşıyorum veya Yanlış mı Kullanıyorum,

@model ProjeTakipPortali.ViewModels.ProjeBilgileriVM

@Html.LabelFor(model => model.projeBilgisi.OlusturmaTarihi, htmlAttributes: new { @class =
"control-label col-md-2" })
@Html.EditorFor(model => model.projeBilgisi.OlusturmaTarihi, new { htmlAttributes = new { @class =
"form-control" } })
@Html.ValidationMessageFor(model => model.projeBilgisi.OlusturmaTarihi, "", new { @class =
"text-danger" })

Burada ViewModelim Üzerinden Verileri Göndermekteyim, Yalnız Düzenle POST Metot Üzerinde ProjeBilgileri İle Yakalamaya Çalışıyorum Gelen Verileri,

[HttpPost]
public ActionResult ProjeBilgileriDuzenle(int KayitNo, ProjeBilgileri PB, bool? Durum, DateTime? OlusturmaTarihi, string ProjeBasligi, string Aciklama, int? IlerlemeDurumu, double? Burtce, double? KatkiPayi)

ViewModel İle Gönderdiğim Bilgileri Model Tablo Modeli İle POST Alanına Aldığımda null Olarak Gelmektedir,
Burada ViewModel Üzerinden Gönderdiklerimi Nasıl Düzenleme İşleminde POST Edebilirim ?

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalalar...

merhaba 

[HttpPost]

yerine 

[HttpPost]
public ActionResult ProjeBilgileriDuzenle(ProjeTakipPortali.ViewModels.ProjeBilgileriVM model)

olarka neden kullanmıyorsunuz ? 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 04/10/2020 21:31

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

@eravse

Merhabalar,

Beta Ortamda Oldugu İcin İlk Sira O Sekilde Yazmistim, Sonradan Duzeltildi

Ayrica Yasadigim Sorun Cozumlendi, Action Alaninda ViewModel Cagirildiktan Sonra Update Alaninda View Model Uzerinde List Cagirarak İslem Saglanmistir.

Gönderildi : 04/10/2020 21:52

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

bilgi için teşekkürler. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 04/10/2020 21:56

Paylaş: