Forum

Veri Tabanında En K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veri Tabanında En Kolay Ekleme Silme Güncelleme

3 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,290 Görüntüleme
(@salihozbey)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

MErhabalar.

Fabrikamda bir üretim izleme yazılımı hakkında çalışmaktayım veri tabanlarımı oluşturdum daha önceden excell de tutulan iş emirlerini  import ettim, şimdi ise planlama ekranlarını oluşturacağım. Bu ekranlarda da iş emirleri üzerinde düzeltmeler eklemeler ve silmeler yapılacak fakat 35 e yakın satır sayısı ve 13 adet ayrı hat var . Bunların tek tek textbox larını koyup ekranı kalabalık yapmaktansa şöyle bir yöntem farkettim. DevExpress eklentileri bulunmaktadır. Devexpress içinden çağırdığım gridControl nesnesinde satırları düzenleme nesnesi var fakat buradan yaptığım güzenlemeler veri tabanında güncellenmemektedir. Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz DevExpress gridcontrol nesnesinden yapılan günclleme aynı zaman da sql veri tabanında da otomatik güncellenebilirmi yoksa tek tek tüm satırları textbox lara bağlayıp tek tek ekle sil güncelle butonu kodları mı yazacağım. Yada bildiğiniz toplu işlemler için daha kızsa bir yol varmıdır. 

2020 02 24 08 32 33

Gönderildi : 24/02/2020 08:27

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

DataSet içerisindeki Datatable nesnelerinizde tuttuğunuz ve düzenlediğiniz verilerinizi Dataadapter ile ile veritabanına yazabilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/framework/data/adonet/updating-data-sources-with-dataadapters

Anahtar kelimeleriniz dataadapter, insert, update, delete

Gönderildi : 24/02/2020 14:51

(@sinemerkan)
Gönderiler: 234
Reputable Member

datatable nesnesi çok pahalı bir nesnedir , bunun uerine koleksiyonlar ile çalışmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 13/04/2020 01:03

Paylaş: