Forum

CMD ile Ping Attırm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Kapalı] CMD ile Ping Attırmak

23 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
4,573 Görüntüleme
(@yalcinsoft)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar cmd ile ilgili bir sorum olacak yapmış olduğum bir web tabanlı uygulamada ip adresleri yer almaktadır 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 vb cmd ile bunlara ping attırmak istiyorum örnek olarak ping 192.168.1.1 buna link hazırladım fakat cmd açtıramıyorum açılsa bile ip ping atmıyor benim istediğim cmd açılsın otomatik linkten gelen ip ye ping atmaya başlasın örnek olarak bir görsel ekliyorum herkese teşekkürler

Ping 192.168.1.1 1280x720

herkese teşekkürler

Gönderildi : 06/12/2020 13:12
Konu Etiketleri

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bat file dosyası oluşturup bunu başlangıça yazabilirsiniz aşağıdaki komut ile ping paketlerini txt uzantılı olarak kayıt edebilirsiniz.

ping 192.168.0.190 -t > ping.txt

Gönderildi : 06/12/2020 22:00

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@erdemyaglikara

Merhaba amaç kaydetmek  değil anlık ping var mi yok mu görebilmek  örnekteki gibi cmd direk içinden attırmak istiyorum 

Gönderildi : 06/12/2020 22:31

Sait ORHAN
(@saitorhan)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Merhaba,

Konuyu biraz daha açabilir misiniz?

Hangi dilde yazıyorsunuz, cmd çıktısını nerede görmek istiyorsunuz vb.

---------
Sait ORHAN
Bilgisayar Mühendisi
Web: http://saitorhan.com

Gönderildi : 07/12/2020 10:04

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Ping paketlerini uygulamayı açan istemcinin mi göndermesini istiyorsunuz yoksa web uygulamasının mı ?

Sorunuz matruşka bebekleri gibi, açtıkça içinden başka soru çıkıyor 🙂

Gönderildi : 07/12/2020 11:24

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member

Merhaba,

çalıştır ile aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz, çalışmasını istediğiniz yere bu şekilde linkleyebilirsiniz. ip kısmını değiştirirsiniz.

cmd.exe /K "ping.exe 192.168.1.1"

Gönderildi : 07/12/2020 14:44

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@fatihvural   guzel cevabınız çok teşekkür ederim istediğim buydu link olarak eklediğimde direk cmd dosyasını indiriyor cmd açılıp ping atmıyor  

Gönderildi : 08/12/2020 18:43

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes  web uygulamaınından ping atmasını istiyorum

Gönderildi : 08/12/2020 18:44

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@saitorhan  asp dilinden yazıyorum bu html olarabilir önemli olan cmd acıp ping attırmak

Gönderildi : 08/12/2020 18:45

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

@yalcinsoft merhaba 

Güvenlik olarak bu kullanıma izin verilmiyor. Chrome yada opera yada safari tabanlı browserlarda bu biraz zor ama default ie olan ( eski ie için ) aşağıda ki kod bloğu ile deneme yapabilirsiniz. 

command acmadan netwrok packet dll leri ile ASP için yazılmış bazı kütüphaneler ile yapılabilir ama artık malum bir çok konuda asp kısıtlaması da bulunmakta.

<script type="text/javascript" language="javascript">
function pingIt(ipAddress) {
var oShell = new ActiveXObject("wscript.shell");
oShell.Run('%comspec% /k "title ping ' + ipAddress + '&&cd \\"')
delay(100)
oShell.Sendkeys("ping " + ipAddress + "{ENTER}")
}
function telnetIt(ipAddress) {
var oShell = new ActiveXObject("wscript.shell");
oShell.Run('%comspec% /k "title telnet ' + ipAddress + '&&cd \\"')
delay(100)
oShell.Sendkeys("telnet " + ipAddress + "{ENTER}")
}
function delay(gap) { /* in millisecs */
var then, now;
then = new Date().getTime();
now = then;
while((now-then) < gap) {
now = new Date().getTime();
}
}
</script>

<a href="javascript:telnetIt('172.17.100.3')">telnet</a> | <a href="javascript:pingIt('172.17.100.3')">ping</a>

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 08/12/2020 22:09

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@eravse hocam değerli vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için çok teşekkürler bu kodda açmadı aslında chrome direk cmd yi açarsa sorun düzelecek ama oda dediğiniz gibi engelliyor 

Gönderildi : 08/12/2020 22:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Amaç nedir ki neden böyle bir şey yapmaya çalışıyorsunuz? PRTG indirin 100 sensör e kadar ücretsiz sabaha kadar izlesin neyi izleyecek ise?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/12/2020 00:33

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner hocam.amac sürekli izlemek.degil, ip.kamera sisteminde yaklaşık 1000 bin kamera kayıtlı bazen kesintiler oluyor web sayfasından kayitli ordan takip ediyoruz hızlıca ping atmak istiyoruz iletişim var mi.yok mu  diye localhost  üzeriden  çalışıyor yazılım 

Bu ileti 3 yıl önce Yalçın Kalkalı tarafından düzenlendi

Gönderildi : 09/12/2020 07:20

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member

Merhaba,
Kullandığım bir uygulamada buna benzer bir özellik mevcut, web sayfası üzerinden ping atılabiliyor (cmd üzerinden). Java script ile yapılmış sanırım. Erdem Bey örneğini vermiş, aşağıdaki linki incelemeniz dede fayda var.

https://stackoverflow.com/questions/4282151/is-it-possible-to-ping-a-server-from-javascript

Gönderildi : 09/12/2020 08:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @yalcinsoft

@hakanuzuner hocam.amac sürekli izlemek.degil, ip.kamera sisteminde yaklaşık 1000 bin kamera kayıtlı bazen kesintiler oluyor web sayfasından kayitli ordan takip ediyoruz hızlıca ping atmak istiyoruz iletişim var mi.yok mu  diye localhost  üzeriden  çalışıyor yazılım 

1000 kamera var ise azıcık paraya kıyın profesyonel bir sistem alın, ping vs çok ilkel bir yöntem. Bir izleme yazılımı almak daha doğru olur ama sanırım zaman daha değersiz, çünkü şu posta harcanan vakte bakıyorum cidden yazık. Yani 1000 kamerası olan bir şirket izleme yazılımı da alamıyor ise oturup düşünmesi lazım. Zaten izleme yazılımının olmaması bir garip. Sadece kamera değil tüm alt yapı için.

Size kolaylıklar.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/12/2020 10:25

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Merhaba;

Sanırım sorumluluğunuzda olan işiniz için bir iyileştirme yapmaya çalışıyorsunuz ancak bu talebinizi gerçekleştirmek için yazılım geliştirmek tek başına yeterli olmayacak. Yazılımın çalışması için ilgili terminallerde güvenlik zaafiyetleri de oluşturmanız gerekecek. Sisteminize bakıldığında ise 1.000 kamera var ve sadece kamera sistemi için en az 30 adet switch vardır. Geliştireceğiniz bu iyileştirme ise böyle bir sistem için yangına bir kova su etkisi yapacaktır. Ben de @hakanuzuner katılıyor ve sisteminize bir izleme aracı eklemenizin çok daha yararlı olacağını düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/12/2020 11:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @SerkanAtes

Merhaba;

Sanırım sorumluluğunuzda olan işiniz için bir iyileştirme yapmaya çalışıyorsunuz ancak bu talebinizi gerçekleştirmek için yazılım geliştirmek tek başına yeterli olmayacak. Yazılımın çalışması için ilgili terminallerde güvenlik zaafiyetleri de oluşturmanız gerekecek. Sisteminize bakıldığında ise 1.000 kamera var ve sadece kamera sistemi için en az 30 adet switch vardır. Geliştireceğiniz bu iyileştirme ise böyle bir sistem için yangına bir kova su etkisi yapacaktır. Ben de @hakanuzuner katılıyor ve sisteminize bir izleme aracı eklemenizin çok daha yararlı olacağını düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Aklın yolu bir.

Gönderildi : 09/12/2020 12:04

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner
Gönderen: @yalcinsoft

1000 kamera var ise azıcık paraya kıyın profesyonel bir sistem alın, ping vs çok ilkel bir yöntem. Bir izleme yazılımı almak daha doğru olur ama sanırım zaman daha değersiz, çünkü şu posta harcanan vakte bakıyorum cidden yazık. Yani 1000 kamerası olan bir şirket izleme yazılımı da alamıyor ise oturup düşünmesi lazım. Zaten izleme yazılımının olmaması bir garip. Sadece kamera değil tüm alt yapı için.

Size kolaylıklar.

para kıymak meselesi değil zaten para kıyıldı yazılım alındı çok buyuk rakamlara hemde,benim izleme yazılım tarafıyla işim yok benim kurum içinde yer alan ağın içinde kendime ait bir web yazılım yaptım ,herkesin birimi ayrı bizim tarafta sadece kameralar yok bilgisayarlar switchler yazıcı vb bir sürü cihaz çalışıyor iletişimi sağlam amaçlı böyle bir uygulama düşünüyorum.Diğer bir konu burada portalın  amacı sadece bilgi paylaşmak destek olmak değil mi bir sorunu çözmek destek için harcanan zamana neden yazık diyorsunuz bu portal en buyuk amacı eğer bu değilse bu portal niye kuruldu bu tür konuşmaları yapmamanızı rica ediyorum bilginiz varsa yazarsınız yoksa değerli vaktiniz ayırıp okuma zahmetinde de bulunmayın lütfen... 

Gönderildi : 09/12/2020 18:55

(@yalcinsoft)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SerkanAtes

Merhaba;

İyi çalışmalar.

hocam izleme yazılımı zaten var benim amacım webden örnek olarak 1. kamerada ileitişim var mı yokmu sayfadan basıp kontrol etmek o kadar izleme tarafındaki yazılımlar çok buyuk rakamlara alındı kuruldu .teşekkürler 

Gönderildi : 09/12/2020 18:57

Sayfa 1 / 2
Paylaş: