Forum

ASP.NET te aktif Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASP.NET te aktif Session ların iptal edilmesi sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,479 Görüntüleme
(@UgurNalbantoglu)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

İlginç bir hata ile karşı karşıyayım. Şöyle ki. 

Müşterilerden sipariş ve ödeme alınan bir portalım var. Kullanıcının, Login bilgileri Session["Oturum"] nesnesinde, ödeme bilgileri Session["Odeme"] nesnesinde saklanıyor. Bankaya bilgileri gönderene kadar herşey normal. Bankadan dönen xml verilerini okuduğum sayfaya geçtiğimiz de Session lar boş olduğu için sayfa hataya düşüyor ve işlemler yarıda kalıyor. web.config, IIS ayarları, sayfanın direktifleri, koddaki yazım hataları gibi aklıma gelen her konuyu kontrol ettim. Konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş yorum yapabilirse çok sevinirim. Saygılarımla. 

Gönderildi : 18/12/2019 17:02

(@TayfunKOC)
Gönderiler: 169
Reputable Member

Selamlar,

Muhtemelen ödeme için bir iframe kullanıyorsunuz diye tahmin ediyorum. Bu Iframe den dönen callback urli de siz veriyorsunuz fakat burada mevcut session düşüyor. Ödeme bilgilerini ram de tutup gönderdiğiniz callback url için de user bilgilerini tutabilirsiniz.Callback den gelen user bilgisini  alıp tekrar login ( Sessionu doldurmak için ) edip ödeme bilgilerini de ram den geri getirebilirsiniz. Yapınızı sadece tahmin ederek bu  kadar yorum yapabiliyorum.  Burada geçici hafızada tutma işlemi için veritabanı, cache sunucusu gibi farklı alternatiflerde var tabi ki. 

Gönderildi : 12/02/2020 16:57

Paylaş: