Forum

Adobe uygulamaları ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adobe uygulamaları kurulum hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
4,258 Görüntüleme
(@zafernamal)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Adobenin yazılımlarını yüklerken hata alıyorum ve çok uzun zamandır cozmeye calısıyorum: 

Exit Code: 146
-------------------------------------- Summary --------------------------------------
 - 2 fatal error(s), 2 error(s), 2 warnings(s) 

FATAL: Error (Code = 146) executing in command 'MoveDirectoryCommand' for package: 'CCX-Process-mul-x64', version:4.7.4.4
FATAL: Error occurred in install of package (Name: CCX-Process-mul-x64 Version: 4.7.4.4). Error code: '146'
ERROR: SHCreateDirectoryEx failed. Error: 3
ERROR: utilCopySrcFolderToDstFolderEx | Cannot create folder at path: C:\Program Files\Adobe\Adobe Creative Cloud Experience
WARN: target folder 'C:\Users\Zafer\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Illustrator\26.0.3' does not exist, treating package 'AdobeIllustrator26-Settings' as uninstalled
WARN: Failed to move directory 'C:\adobeTemp\ETR59EF.tmp\2\x64' to 'C:\Program Files\Adobe\Adobe Creative Cloud Experience'
-------------------------------------------------------------------------------------

Acaba bu soruu nasıl cozebilirim

teşekkürler.

Zafer

Gönderildi : 21/02/2022 03:48

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Günaydın;

Temel konulardan başlayalım. Kurulum yaptığınız kullanıcı tam yetkili değil mi? Eğer değil ise tam yetkili bir kullanıcı hesabı ile kurulum yapmayı deneyin. Kurulum dosyanızın konumu ağ üzerinde ise yerel diske kopyalayıp da denemek faydalı olabilir. Kurulum dosyasını tekrardan indirmek ise bir başka seçenek. Ancak hata mesajında dosya taşıma ve klasör oluşturma ile ilgili hatalar üretmiş. Yetki problemi ihtimali daha yüksek görünüyor. Eğer hesap Localde Admin değilse kurulum yaptığınız kullanıcı hesabını ilgili istemcide Local Admin yapıp deneyebilirsiniz. Sonuçları paylaşırsanız tekrardan inceleyelim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 21/02/2022 08:47

(@zafernamal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes Bey tesekkur ederim geri donusunuzden oturu. Windows 10 64bit, local tam yetkili admin hesabım üzerinde ve lokalde bulunan klasörüm üzerinden kurulum gerceklestiriyorum. Ek olarak şunu paylaşmak isterim: İllustrator ve Premiere PRo için upgrade yapmak istedim. Ama yeni versiyonlarda problem oldu. Adobe forumlarında okudugum kadarıyla izin probleminden yola cikarak Microsoft Visual C++ redistributable paketleri ile ilgili olabilecegini düsünerek, onarmak yerine (sanırım burada hata ettim) tamamen kaldırıp, Microsoft Visual C++ redistributable paketlerini yeniden yükledim. Bu esnada adobe cleaner tool ile de tam olarak bütün kalıntıları ile beraber temizledim. Temiz kurulum yapmak isterken bu sefer de bu hatadan başımı kaldıramıyorum. Bu arada Setup dosyası çok temiz başka PCde kurulum yapıyor. Ama bu bilgisayar grafik donanımlı oldugu icin burada kurmam gerekiyor. 

Tesekkurler yardımınız için.

İyi çalışmalar

Zafer

Gönderildi : 21/02/2022 09:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Yukarıdaki hata yazım hataları dışında anlaşılır birşey sunmuyor. Aynı client windows'a başka local admin kullanıcı ile kurulum yapabiliyor musunuz deneyin yine olmuyorsa sihhat sorunu vardır çok uğraşmayın makineyi tekrar kurun derim. Analizi setup log dosyasından hangi noktalarda hata alındığıyla ilgili yapmanız lazım vakit alıcıdır dediğim gibi temiz kurulum kolay yolu.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2022 12:25

(@zafernamal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz okunmayacak kadar bir imla hatası olmasa da, konu hakkındaki katkınızdan dolayı teşekkürler. Sanırım yeniden format atıp kurmaktan daha iyi bir seçenek bulamadım

iyi günler

Gönderildi : 22/02/2022 06:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Yanlış anlaşılmış imla hatası kastetmedim:) write accessing temelli demek istemiştim. 
Dediğim gibi analizi uzaktan zordur vakit ister sistem sağlığı şüpheliyse vakit kaybetmeyip temiz kurulum yapmak en iyisi, daha sonra karşılaşılabilecekleri de önlemiş olur.
Kolay gelsin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2022 12:14

Paylaş: