Forum

Web üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web üzerinden dış ipye veri aktarma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@muratguler)
Gönderiler: 313
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Kendi sunucumdaki verileri dış ipsi farklı olan bir veritabanına atmak istiyorum. Burada gönderim hızı locale göre yavaşlar mı ?

( kendi sunucum örnek olarak kadıköyde diyelim verileri göndereceğim yerde taksimde şeklinde düşünelim ) 

Teşekkürler

Gönderildi : 03/01/2019 21:14

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Internet  upload  hızınız ne ise  o  olur  şöyle  örnek  vereyim localde  gbit switchleriniz  var  ise 1000 mbps  hızında  bağlantı  sağlanır, 2  uzak lokasyon  arasındaki internet  bağlantısı metroethernet  ise  10/20/50/100 hatta ücretini  öderseniz 1000 mbps  bile  olabilir ( verileri  gönderdiğiniz  lokasyonun da  download  hızının bu  hızı  karşılaması  gerekli ) şayet  metroethernet  gibi  simetrik  bir  hattınız  yok ise dsl  teknolojileri  üzerinden 3-4 mbps  gibi  bir  upload  hızıın  olur ki bu da  yerel  bağlantı  hıznının %0,3-0,4 üne  denk gelir.

Merhaba 

Kendi sunucumdaki verileri dış ipsi farklı olan bir veritabanına atmak istiyorum. Burada gönderim hızı locale göre yavaşlar mı ?

( kendi sunucum örnek olarak kadıköyde diyelim verileri göndereceğim yerde taksimde şeklinde düşünelim ) 

Teşekkürler

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 03/01/2019 22:42

Paylaş: