Forum

barkod yazdırma

Bildirimler
Hepsini Temizle

barkod yazdırma

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
836 Görüntüleme
(@omerseckin)
Gönderiler: 56
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

visual studio da barkod hazırlayıp yazdırmak istiyorum. code 39 ile nasıl yazdırabilirim. bu konuda bilgi alabilir miyim.

Gönderildi : 01/02/2018 13:29

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Tam olarak yapmak istediğiniz nedir?

Visual Studio da bir uygulama yazıp bu uygulamanın barkod üretip yazdırmasınımı istiyorsunuz?

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 01/02/2018 20:32

(@omerseckin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ali bey,

evet tamda istediğim olay budur. örneğin stokkodunu yazıyorum. bu koda ait stok  kodu ve barkod numarası geliyor.

etiketin dizaynı ayarlanıp barkodlu yazdırmam lazımm.

Gönderildi : 04/02/2018 03:57

(@aliuysal)
Üye

Bir barkod yazıcı kullanacaksanız, bu yazıcılar .prn uzantılı bir kod yapısında yazdırma yapabilirsiniz. 

Şöyleki, bir etiket tasarım programı ile kullancağınız yazıcıyı seçerek bir etiket tasarımı yaparsınız ve bu tasarımda Stok Kodu ve Barkod eklersiniz daha sonra bunu prn olarak kaydettiğinizde size bir text dosyası verir. 

Bu dosyayı kaynak olarak kullanırsınız içersindeki barkod numarasını atıyorum @BARKOD@ olarak değiştirir, Stok Kodunuda @STOK@ olarak değştirir kaydedersiniz. 

Programdan yazdırmak istediğiniz stoğu çağırdığınızda @BARKOD@ ve @STOK@ leri gerçek bilgileri ile değiştirerek bu bu dosyayı yazıcıya send ederseniz yazıcı yazdıracaktır. En kolay etiket yazdırma işlemi bu şekilde olmaktadır. 

RFID Sayım
Android El Terminali
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 05/02/2018 15:40

(@omerseckin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ben ne dediğinizi anladım. fakat visual studio da kendim hazırladığım barkodu yazdırmak istiyorum. bartender gibi yazılımlara para vermeden nasıl çözerim.

Gönderildi : 05/02/2018 19:51

(@aliuysal)
Üye

Bir şeye para vermenize gerek yok. Etiler tasarım programlarının sdk ları ile yazdıracaksanız veya devamlı kullanacaksanız para ödersiniz. 

Hangi yazıcıyı kullanıyorsunuz?

RFID Sayım
Android El Terminali
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 06/02/2018 02:49

Paylaş: