Forum

siteMapPath Publish...

Bildirimler
Hepsini Temizle

siteMapPath Publish Sorunu (asp.net)

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
780 Görüntüleme
(@mehmetugur)
Gönderiler: 267
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, master sayfama siteMapPath ekleyip yayınlama yapmak için sunucuya attığımda ek olarak eklediğim resimde ki hatayı alıyorum. (Sorunu görmek için web.config de ki satırım: <customErrors mode="Off"/>  ) 

Sorunu araştırdığımda .net uyuşmazlıklarından da olabileceğine değinmişler fakat bende öyle bir sorun da yok. (Proje versiyonu:4.5.1 , sunucu firmasında  ki:4.5.2) Sizce çözüm önerisi ne olabilir ? 

örnek_Web.Config.txt - Google Drive

Gönderildi : 06/12/2016 15:21

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhaba, master sayfama siteMapPath ekleyip yayınlama yapmak için sunucuya attığımda ek olarak eklediğim resimde ki hatayı alıyorum. (Sorunu görmek için web.config de ki satırım: <customErrors mode="Off"/>  ) 

Sorunu araştırdığımda .net uyuşmazlıklarından da olabileceğine değinmişler fakat bende öyle bir sorun da yok. (Proje versiyonu:4.5.1 , sunucu firmasında  ki:4.5.2) Sizce çözüm önerisi ne olabilir ? 

örnek_Web.Config.txt - Google Drive

mehmet bey merhaba hata ayrıntısına bakarmısınız bır yerde hatalı kod var galıba ustu kapatılmıs

eger sonunun net framework ıle ılgılı oldugunu dusunuyorsanızı net surumunun.NET 4.5 ten 4.6 ya yukseltın

iyi calısmalar

Gönderildi : 07/12/2016 05:30

(@mehmetugur)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sunucu firmasının 4.6 ya desteği olmadığı için .net versiyonunu yükseltmek bişey değiştirmeyecek. Saten sorun orda hatalı kodu göstermiyor customerror off yaptığım halde hatayı göremiyorum. Diğer kişilerin de fikirlerine açığım

Gönderildi : 08/12/2016 12:03

(@volkanalkilic)
Gönderiler: 137
Estimable Member

MySql veri tabanına erişmek isteyen kullanıcı hesabı ile alaklı bir yetkilendirme sorunu var gibi görünüyor.

MySql bağlantı dizenizde doğru kullanıcı adı ve şifreyi set ettiğinizden emin olun.

Gönderildi : 13/12/2016 15:13

(@mehmetugur)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mesajımda da belirttiğim gibi MY SQL ile ilgili sistemde bir işlem yok.

Gönderildi : 13/12/2016 15:15

(@volkanalkilic)
Estimable Member

Bu durumda C:\Windows\System32\inetsrv\config dizinideki "applicationHost.config" dosyasana erişiminiz varsa incelemenizde fayda olabilir.

"applicationHost.config" dosyasında uygulamanız ile alakalı kayıtlarda MySql connectoru bir şekilde set edilmiş olabilir.

Gönderildi : 13/12/2016 15:32

(@volkanalkilic)
Estimable Member

Ayrıca bu dosyada MySQLMembershipProvider var olup olmadığını da kontrol edin.

Gönderildi : 13/12/2016 15:34

(@mehmetugur)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü. Durumu sunucu firmasına ilettim, sıkıntı sunucu konfigirasyonu ile alakalıymış. Bir hafta boyunca yazılımsal olduğunu düşünerek kodlarda oynama yapmıştım. Benim gibi sunucu hizmetini dışardan alan ve bu hata ile karşılaşanlara tavsitem: durumu önce firmanıza belirtmenizde fayda var. (Sıknıtı Sunucu üzerindeki MySQLProvider ile ilgili bir durummuş)

Benim gibi kişilere de faydalı olması dileğiyle

Gönderildi : 14/12/2016 14:17

(@volkanalkilic)
Estimable Member

Sorunun giderilmesine sevindim.

Gönderildi : 14/12/2016 14:25

Paylaş: