Forum

el terminalinde bar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

el terminalinde barkod okuma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@muratguler)
Gönderiler: 313
Honorable Member
Konu başlatıcı

el terminalinde barkod okutup texboxa nasıl yadırabilirim c#ta. yardımcı olan biri olursa sevinirim. Teşekkürler

Gönderildi : 29/09/2016 12:43

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

el terminalinde barkod okutup texboxa nasıl yadırabilirim c#ta. yardımcı olan biri olursa sevinirim. Teşekkürler

From ilk açıldığında Texboxa odaklamanız(TextBox.focus) yeterli diye düşünüyorum string okur direk barkod okuyucu string bir değerle okuyabilirsiniz

Gönderildi : 29/09/2016 14:47

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

focus özelliğinin çalışması için tabcontrol değerlerinin düzgün verilmesi gerekiyor buna dikkat edin hocam. this.activecontrol=textbox1 şeklinde kullanımda mevcut.

bende size başka birşey sorayım 🙂 barkoddan okutulan değer formdaki textboxlara nasıl dolduruluyor nasıl çalışıyor bu sistem bende bir program yapmayı planlıyorum da bununla ilgili bilginiz var mı çalışma mantığını

Gönderildi : 29/09/2016 17:10

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

focus özelliğinin çalışması için tabcontrol değerlerinin düzgün verilmesi gerekiyor buna dikkat edin hocam. this.activecontrol=textbox1 şeklinde kullanımda mevcut.

bende size başka birşey sorayım 🙂 barkoddan okutulan değer formdaki textboxlara nasıl dolduruluyor nasıl çalışıyor bu sistem bende bir program yapmayı planlıyorum da bununla ilgili bilginiz var mı çalışma mantığını

textbox sorgu yazarak o barkoda ait bilgileri diğer from nesnelerine çekebilirsiniz örneğin market programi barkod okudu otomatik enter bastı ve ürünün adi bölümüne ürünle ilgili bilgiler gelir 

Gönderildi : 30/09/2016 13:45

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

teşekkürler hocam şimdi anladım olayı. diyelim ki namei stok kodu olan textbox üzerindeyken barkod okutulacak. barkod cihazının otomatik enter yapma özelliği var zaten enterlayınca diğer textlere o stok koduna ait veritabanındaki ilgili verileri çekecek. vaktim olursa yapacağım bunu

Gönderildi : 01/10/2016 03:27

Paylaş: