Forum

El Terminali yazılı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

El Terminali yazılım geliştirme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,145 Görüntüleme
(@FurkanBahadirOzdemir)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba iyi günler. Ben bir firma için c# ta stok takip programı yazdım bu sisteme bir el termiali bağlamak istiyorlar . El terminali C# tabanlı olduğunu buldum .exe çalıştırıyor normal windows projelerini a.mıyor windows.forms.dll yi bulamadığına dair bir hata veriyor. Windows Phone uygulaması attığımda çalışmıyor ben e terminaline nasıl bir yazılım geliştebilirim acaba

Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 26/08/2016 18:32

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Buyuk ihtimal framework uyusmazliginiz var, stok takip programinizi gelistirdiginiz framework versionu ile el terminalinin kullandigi uyusmuyor olabilir. Uygun bir frameworkde derlemeniz gerekecektir.

Alternatif olarak bir server /client 'a uzak masa ustu olarak baglatip calistirabilirsiniz el terminalinden, bu sekilde uyumsuzluk olcagini dusunmuyorum

Gönderildi : 26/08/2016 19:31

(@FurkanBahadirOzdemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Yani framework versiyonuyla alakalı birşey yine windows form application ile geliştiricem doprumu anladım

Gönderildi : 27/08/2016 15:55

(@TayfunKOC)
Gönderiler: 169
Reputable Member

Merhaba iyi günler. Ben bir firma için c# ta stok takip programı yazdım bu sisteme bir el termiali bağlamak istiyorlar . El terminali C# tabanlı olduğunu buldum .exe çalıştırıyor normal windows projelerini a.mıyor windows.forms.dll yi bulamadığına dair bir hata veriyor. Windows Phone uygulaması attığımda çalışmıyor ben e terminaline nasıl bir yazılım geliştebilirim acaba

Şimdiden teşekkürler

Selamlar,

Yakın bir zamanda terminallerle ilgili yaptığım bir araştırmaya göre ;

Terminallerde Windows Mobile 6.5 sürümü mevcut.Bu sürüm Şuanda windowsun mobile işlteim sistemi olan Windows Phone nun eski versiyonu.Terminal için uygulama geliştirmek istiyorsan Windows Mobile 6.5 e göre yazılım geliştirme yapman gerekiyor.Dolayısı ile Visual Studio 2010 da geliştirme yapabilirisin.Yanlış hatırlamıyorsam 2010 dan sonra artık Phone moduna geçiş var.

Alternatif olarak Android işletim sistemleri mevcut.Java ile geliştirme yapabilirsin.Yada c# dersen Xamarin ile de hem Phone hem Android hem Os ta çalışacak bir termianel uygulaması geliştirebilirsin.

Son olarak önerim Microsoft ' un Windows 10 işletim sistemini barındıran endüstriyel tabletler mevcut.Bu tabletler normal pcde kullandığın windowslar ile aynı olduğundan dolayı istediğin uygulamayı yazıp çalıştırabilirsin.Bu tabletlerde terminal yapabildiği herşeyi yapabiliyorsun.

Gönderildi : 29/08/2016 11:19

(@FurkanBahadirOzdemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Elimizde bir el terminali var net framework 3.5 yükledim şuan system.windows.form kütüphanesini bulamadığıyla ilgili bir hata veriyor . Xamarin kurup onunla bir deneme yapicam teşekkür ederim

Gönderildi : 31/08/2016 01:50

Paylaş: