Forum

VBScript Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

VBScript Hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle konuyu doğru form başlığı altınamı yazdım çok emin değilim yanlış ise düzeltirseniz memnun olurum. 

Evde kullanmış olduğum bilgisayarda(XP Pro En. SP3) VBScript testleri yapıyordum ve VBS toollarını(tool isimlerini hatırlayamıyorum) inceliyordum fakat her ne yaptıysam şu an da VBS scripte çift tıklayıp açmak istediğim de "Access Denied" hatası veriyor.

Bu hatayı düzeltmek için ne yapabilirim:( 

Teşekkürler 

Gönderildi : 09/10/2008 03:36

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Notepad acin ve asagidaki kodu yazin:

msgbox("test")

Sonra bunu run.vbs adiyla kaydedin. Ve bu dosyayi calistirinca karsiniza "test" mesajinin gelip gelmedigini kontrol edin. Eger geliyorsa, sizin calistirmaya calistiginiz VBS kodu icerisindeki kullandiginiz objelerle ilgili bir yetki problemi olabilir. Bunu da ancak kodunuzu da gonderirseniz, yardimci olabiliriz.

iyi calismalar,

Mesut ALADAG

Technology Director

Microsoft Certified Trainer

www.ITSTACK.com.tr | www.mesutaladag.com | www.cozumpark.com

Gönderildi : 09/10/2008 05:20

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Script'e sağ tıklayıp edit dediğim zamanda "Access Denied" hatası alıyorum. Yani xx.vbs dosyaları üzerinde hiç bir işlem yapamıyorum.

Gönderildi : 09/10/2008 11:39

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, dediğiniz gibi vbs scripti oluşturdum fakat birşey değişmedi. Microsoftun vbs lerin çalışmasını yasaklamak için kullanmış olduğu bir patch, yama update vs. tarzı bir tool'u var mı bildiğiniz?

Teşekkürler

Gönderildi : 10/10/2008 01:42

(@EnginOZSAHiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu başlık altında yazmış olduğum hatayı aşağıdaki linkte verilen VBS File Association Fix dosyasını çalıştırarak çözdüm, benim gibi hatayla karşılaşan arakdaşlar var ise umarım yardımcı olur.

http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm

Gönderildi : 03/01/2009 17:34

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba,

Bu başlık altında yazmış olduğum hatayı aşağıdaki linkte verilen VBS File Association Fix dosyasını çalıştırarak çözdüm, benim gibi hatayla karşılaşan arakdaşlar var ise umarım yardımcı olur.

http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 05/01/2009 04:37

Paylaş: