Forum

Video üzerinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Video üzerinden(içeriğinden) konum bulmak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@emrahomerov)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

• Elimde ilk çekildiği haliyle olan müdahele edilmemis bir video kaydı var, bu video üzerinden konum bulma imkanım olurmu? 

çok araştırdım ama malesef bir bilgiye nasıl bir yol izleyeceğime dair bi ipucuna rastlayamadim, buraya yazmaya karar verdim 

profesyonel olarak yardıma ihtiyacım var destekleriniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 05/04/2016 23:58

(@emrahomerov)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gunceldir

Gönderildi : 06/04/2016 15:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Spesifik bir soru sormuşsunuz bilen olur ise mutlaka yardımcı olacaktır. Ancak bir dosyada konum bilgisi özelliği olduğunu düşünmüyorum kaldıki böyle bir durum olsa bile o cihazın internet eirşimi ve gps özelliği taşıması gerekir diye düşünüyorum. Videoda bu durum olduğunu sanmıyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2016 16:00

(@emrahomerov)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Normalde resim ve video dosyalarında konum bilgisi eğer kayıt yapan cıhazın gps özelliği acık ise kaydediliyor video içeriğini tarayarak konum bulma yöntemleri de var ama son kullanıcı için cok uzak yöntemler bende belki daha farkli bir cozum ola bilir diye düşünüyorum özellikle video edit ve bu gibi yazılımlarla ugrasan arkadaslarımız olursa belki bir yol cize bilirler teşekkürler cevabınız için

Gönderildi : 06/04/2016 17:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bence adli bilişim tarafına danışın  derim. Bu konuda Adeo'dan Halil Öztürci hocamız yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 12/04/2016 19:16

Paylaş: