Forum

Visual Studio Publi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Visual Studio Publish Sonrası Yayınlamada "log4net" Hatası İle Karşılaşıyorum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,285 Görüntüleme
(@mehmetugur)
Gönderiler: 267
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Visual Studio 2013 de Crystal Report kullanarak hazırladığım projeyi yayınlamak için publish edip sunucuya attım. Fakat sunucuya attığımda 

'log4net, Version=1.2.10.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

hatasını verdi. Sizce ne yapabilirim ? (Sunucu firması: Natro)

Araştırmam sonucu uyguladığım yöntemler sırasıyla: 

1) inetpub => wwroot => aspnet_client klasörünü yayınlama yaptığım bin klasörünün içine daha sonra dışına attım fakat sorun çözülmedi. 

2) Diğer bir yöntemim Crystal report RunTime ı kurup bunun dll lerini de Bin klasörüne atmaya çalıştım fakat CR RunTime ın dll dosyalarını bilgisayarımdaki yolunu bulamadım. (C:\Program Files (x86)\SAP BusinessObjects\Crystal Reports for .NET Framework 4.0\Common\SAP BusinessObjects Enterprise XI 4.0\win32_x86  deki dll leri bin klasörüne attım fakat yine olmadı.)

Hata Resmi: 

WebCofig Dosyam:

<?xml version="1.0"?>
<!--
For more information on how to configure your ASP.NET application, please visit
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=169433
-->
<configuration>
<configSections>
<sectionGroup name="businessObjects">
<sectionGroup name="crystalReports">
<section name="rptBuildProvider" type="CrystalDecisions.Shared.RptBuildProviderHandler, CrystalDecisions.Shared, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304, Custom=null"/>
<section name="crystalReportViewer" type="System.Configuration.NameValueSectionHandler"/>
</sectionGroup>
</sectionGroup>
</configSections>
<businessObjects>
<crystalReports>
<rptBuildProvider>
<add embedRptInResource="true"/>
</rptBuildProvider>
<crystalReportViewer>
<add key="ResourceUri" value="crystalreportviewers13"/>
</crystalReportViewer>
</crystalReports>
</businessObjects>
<appSettings>
<add key="ValidationSettings:UnobtrusiveValidationMode" value="none"/>
<add key="CrystalImageCleaner-AutoStart" value="true"/>
<add key="CrystalImageCleaner-Sleep" value="60000"/>
<add key="CrystalImageCleaner-Age" value="120000"/>
</appSettings>
<connectionStrings>

<add name="Connection" connectionString="Data Source= ...

</connectionStrings>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
<compilation debug="true" targetFramework="4.5">

<assemblies>

<add assembly="CrystalDecisions.Web, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="CrystalDecisions.Shared, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="log4net, Version=1.2.10.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="CrystalDecisions.ReportSource, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="CrystalDecisions.ReportAppServer.Controllers, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="CrystalDecisions.ReportAppServer.DataDefModel, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="CrystalDecisions.CrystalReports.Engine, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692FBEA5521E1304"/>
<add assembly="CrystalDecisions.ReportAppServer.ClientDoc, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304"/>

</assemblies>

</compilation>
<httpRuntime targetFramework="4.5"/>
<httpHandlers>
<add verb="GET" path="CrystalImageHandler.aspx" type="CrystalDecisions.Web.CrystalImageHandler, CrystalDecisions.Web, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304"/>
</httpHandlers>
</system.web>
<system.webServer>
<handlers>
<add name="CrystalImageHandler.aspx_GET" verb="GET" path="CrystalImageHandler.aspx" type="CrystalDecisions.Web.CrystalImageHandler, CrystalDecisions.Web, Version=13.0.2000.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304" preCondition="integratedMode"/>
</handlers>
<validation validateIntegratedModeConfiguration="false"/>
</system.webServer>
</configuration>

Gönderildi : 16/01/2016 21:08

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhabalar,

Local'e publish ettiğiniz uygulama localde açılıyor mu peki? Natro'da buna benzer bende bir sorun yaşamıştım kendi web sitem ile ilgili.

Sorunun kaynağı config dosyasındaki güvenlik ayarları olabilir, yada hatada adı geçen dll soyası ftp içerisinde bulunmayabilir. Config dosyanıza gözatmanızı öneririm. Eğer ki hala çözemiyorsanız. Natro'ya destek talebi açarak birlikte çözmeye çalışın. Size hangi kod yada hangi satırda hata verdiğinin bilgisini vereceklerdir.

Gönderildi : 18/01/2016 17:22

(@mehmetugur)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Local'e publish ettiğiniz uygulama localde açılıyor mu peki? Natro'da buna benzer bende bir sorun yaşamıştım kendi web sitem ile ilgili.

Sorunun kaynağı config dosyasındaki güvenlik ayarları olabilir, yada hatada adı geçen dll soyası ftp içerisinde bulunmayabilir. Config dosyanıza gözatmanızı öneririm. Eğer ki hala çözemiyorsanız. Natro'ya destek talebi açarak birlikte çözmeye çalışın. Size hangi kod yada hangi satırda hata verdiğinin bilgisini vereceklerdir.

Localde çalışıyor. Sunucuda çalışmıyor. dll le gelince öyle bir dll publish de çıkmıyor. Natro ya sunucularınızda Crystal report un çalıştığını bana ispat edin dedim (15.01.2016 da). Cevap olarak yazılım ve sunucu bölümüne iletildi yazmışlar. Bu arada crystal report kullananlar için söylüyorum natro rezillik. 3 gündür cevap bekliyorum

Gönderildi : 18/01/2016 19:40

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Bana kalırsa problem dll ile ilgili. Dll'e bir şekilde ulaşıp ftp ye atmayı denemelisiniz. Bu şekilde de çalışmıyor ise en azından hatanın Natro kaynaklı mı olduğunu kesinleştirmiş olursunuz. Bu arada crystal report yerine devexpress reporting tavsiye derim cok daha basit ve problemsiz çalışıyor.

Gönderildi : 18/01/2016 20:53

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Ugur selam Crystal report ve muaddilleri Full Trust app ister bu yuzden natro da çalıştırman biraz zor olabilir bildiğim kadarı ile natro Full Trusta izin vermiyor.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 19/01/2016 02:48

(@mehmetugur)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ugur selam Crystal report ve muaddilleri Full Trust app ister bu yuzden natro da çalıştırman biraz zor olabilir bildiğim kadarı ile natro Full Trusta izin vermiyor.

Hocam natro ile görüştüm sunucuya Crsytal Report Runtime x64 kurduklarını söylediler. Yetkileri de sordum Full Trust full yetki cevabını vermiştiler. Şuanda farklı bir sorun vardı. Belki görümüşsünüzdür ama yine de paylaşmak istedim. Müsait olduğunuz da bakabilirseniz memnun olurum

http://www.cozumpark.com/forums/482617/ShowThread.aspx#482617

Gönderildi : 20/01/2016 19:05

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Ugur Selam,

Bu sizin halledebileceğiniz seviyede bir durum değil Natronun halletmesi lazım sunucu level erişiminiz varmı? ve ayrıca log4net ıcın de yazma ıznı vermen gerekıyor sunucuda atlamadıgını var sayıyorum ama genede bılgılendırmek ıstedım

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 21/01/2016 02:39

Paylaş: