Forum

.NET Ldap connectio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.NET Ldap connection

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
985 Görüntüleme
(@sergenaksu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocalarım,

Asp C# Bir Proje yaptım ve ben login ekranında kullanıcı adı parola bölümünde kullanıcıların Active Directory'deki hesaplarıyla giriş yapmasını istiyorum ama internette araştırma yaptım anlayabileceğim türden karşılaşmadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 05/01/2016 00:32

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhaba,

Aşağıdaki procedure ile AD'üzerindeki enable olan kullanı hesapları ile login olabilirisniz.

Private Sub SimpleButton1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles SimpleButton1.Click
     If ValidateActiveDirectoryLogin("Ip_Address", "Domain_Name", "User_Id", "Pwssword") = True Then
          Login()
     End If
End Sub

Private Function ValidateActiveDirectoryLogin(ByVal Dns As String, ByVal DomainName As String, ByVal Uid As String, ByVal Pwd As String) As Boolean
     Try
          Dim Success As Boolean = False
          Dim dirEntry As New DirectoryEntry("LDAP://" & Dns & "/CN=Users;DC=" & DomainName, Uid, Pwd, AuthenticationTypes.Secure)
          Dim Searcher As New System.DirectoryServices.DirectorySearcher(dirEntry)
          Searcher.SearchScope = DirectoryServices.SearchScope.OneLevel
          Dim Results As System.DirectoryServices.SearchResult = Searcher.FindOne
          Success = Not (Results Is Nothing)
          Return Success
     Catch ex As Exception
          Return False
     End Try
End Function

Gönderildi : 05/01/2016 18:59

Paylaş: