Forum

File Upload firefox...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Upload firefox sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
561 Görüntüleme
(@ArdaKeskiner)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkeze iyi günler

Bir proje geliştiriliyor admin panel ile site yönetimi

Sistem: Visual Studio 2010 ve mssql kullanılıyor.

Admin panel ve yazılım düzgün ilerlerken resim veya dosya kaydetme işleminde aşağıdaki sorunu yaşadım.

ilk olarak ;

Admin sayfaları masterpage den türetiliyor türetilen sayfa içinde update panel kullanılıyor.

<script type="text/javascript">
    function resim()
    {
        var fu1 = document.getElementById("FileUpload1");

var txt = document.getElementById("TextBox1");
        txt.value = fu1.value;

}
    </script>

<form id="form1" runat="server">
    <asp:ScriptManager ID="ScriptManager1" runat="server"></asp:ScriptManager>
    <div>
        <asp:UpdatePanel ID="UpdatePanel1" runat="server">
        <Triggers></Triggers>
        <ContentTemplate>
            <asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server"></asp:TextBox>

<asp:FileUpload ID="FileUpload1" runat="server" onchange="resim()" Width="70px"/>

</ContentTemplate>
           </asp:UpdatePanel>

</div>
    </form>

olarak dosya ismini uzantısı ile kayıt edebiliyorum fakat sayfa async postback olayına girdiği zaman file.saveas komutunda dosya ismini kaybediyorum.(Firefox)

ikinci olarak asyncfileupload kullandım burda ki sorun asyncfileupload dosya yükleme islemi yaptığı zaman kod tarafında textbox'a aktarmasını istedim fakat breakpoit koyup kontrol ettimde aktarım işlemi gerçeklişiyor fakat web form üzerinde gözmüyor ve kayıt işlemi için dosya yolunu kullanamıyorum.

üçüncü olarak http file upload olarak kullandım fakat sorun yine aynı  web form üzerine label veya coda tarafında herhangi bir değişkene atama yapmıyor.

resim veya dosya yükleme sorununa <triggers> içine button'a postback olarak atadığım zaman çözülüyor fakat bu seferde her postback işleminde (f5'e basılması veya bir button tetiklendiği zaman da bu kod postback olduğu için çalışmakta ve işlemi sürekli olarak yapmaktadır.

internet üzerinden firefox forum asp.net forum ve stackflower sitelerine ve yazılım ile uğraşan bir arkaşadaşa sordum php olarak konuya hakim yolun doğru olduğunu fakat bir anlam veremedi  ordaki söylenilenleri uyguladım fakat sorun devam ekmekte

bu problem neden kaynaklanıyor. Hatam nerede ???

Gönderildi : 27/09/2015 20:27

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

bu sekilde js tarafinda update panel icindeki kontrollere erisemiyor olmaniz lazim verdiginiz kod blogu ornek mi yoksa calisanmi ? elementlere client id mode static yapmadan get elementbyid ile kullanamiyor olmaniz lazim 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 28/09/2015 00:18

(@ArdaKeskiner)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yukarıdaki verdiğim kod bloğu çalışır halde denendi.

(Bu arada kusura bakmayın sınırsız kategori hakkında bir soruma cevap vermiştiniz geri dönüş yapamadım.

Cevap için teşekkürler )

Daha doğrusu üç yollu bir deneme yaptım fakat sonuca ulaşamadım.

Birinci yukarıdaki metod fakat burada value alıyorum tam yolunu alamadığım için server kayıt işlemi yapılamıyor sadece mssql üzerine kayıt edebiliyorum.

İkinci yolda ise asyncfileupload işlemini denedim fakat bu işlemde post back olduğu zaman veri kayboluyor.

Üçüncü yol ise html upload kullanımı oldu fakat onda da aynı işlem post back olduğu zaman veri kayboluyor.

Çözüm olarak asyncfileupload kullandım update complate eventine trigger üzerinden post back verdim server üzerinde ki dosyaya kayıt işlemi yapıyor.

Fakat sayfa içinde bulunan başka bir button'a tıkladığım zamanda post back ten dolayı eventin içindeki olayları tekrarlıyor, iki kayıt yapıyor.

Artı f5 ile sayfa yenilediğim zaman da kayıt işlemini tekrar yapıyor. (bu aralar aramızda bir inatlaşma var :));

Projede bir gözat buttonu çıkıcak diğer verileri girecek ve kaydet buttonuna bastığı zaman ise hem kayıt hem resim dosyaya kaydedicek.

Çok zor bir şey istemiyorum.

Kontrol için isterseniz örnek site-admin giriş bilgilerini verebilirim.

Gönderildi : 28/09/2015 13:03

(@eravse)
Üye

evet bılgılerı ozelden paylasırsanız ılk fırsatta demo kod uzerınden bakmamız daha hayırlı olacak gıbı 🙂

www.profectsoft.com

Gönderildi : 29/09/2015 02:45

(@ArdaKeskiner)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba üyeliğim 20 mesaj sınırına takılıyor.

Size bilgileri nasıl ulaştıra bilirim.

Gönderildi : 29/09/2015 13:24

(@eravse)
Üye

[email protected] email adresim buradan ulasabilirsiniz

www.profectsoft.com

Gönderildi : 29/09/2015 15:29

(@ArdaKeskiner)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ok teşekkürler ilginiz için akşam size kod bölümünü göndereceğim .

Gönderildi : 29/09/2015 17:24

Paylaş: