Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kolonu bölme

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Sql Serverda  Abc Üniversitesi Def Fakültesi Ghi Bölümü diye bir kolonum var . Bu kolondaki bilgiyi ; 

1. kolon                2.kolon                  3. kolon
                               Abc Üniversitesi        Def Fakültesi           Ghi Bölümü

diye ayırmak istiyorum  sql ve c#ta . Nasıl yapabilirim ?

Gönderildi : 16/08/2015 01:51

(@cemkilic)
Gönderiler: 394
Reputable Member

Merhaba 

Sql Serverda  Abc Üniversitesi Def Fakültesi Ghi Bölümü diye bir kolonum var . Bu kolondaki bilgiyi ; 

ayse hanım merhaba sql dekı verılerınızı datagrıde cekerek bu kolonu yazdırmak ıstıyorsanız c# kodları ıle sqle baglanıp verılerınızı cekmenız gerekır 

ama basıt yolu datagrıdvıew olusturup verılerınız textbox kullanarak yazdırmanız yanı textboxta yazdıgını bır yazıyı datagrıdvıew yazdırabılırsnız

ıyı calısmalar

Gönderildi : 16/08/2015 14:52

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

ayse hanım merhaba sql dekı verılerınızı datagrıde cekerek bu kolonu yazdırmak ıstıyorsanız c# kodları ıle sqle baglanıp verılerınızı cekmenız gerekır 

ama basıt yolu datagrıdvıew olusturup verılerınız textbox kullanarak yazdırmanız yanı textboxta yazdıgını bır yazıyı datagrıdvıew yazdırabılırsnız

ıyı calısmalar

sql sorgusunu soruyorum aslında

Gönderildi : 16/08/2015 23:21

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Pivot komutu ile yapabilirsiniz

https://technet.microsoft.com/en-us/library/ms177410(v=sql.105).aspx  

kusura bakmayın ingilizcem yok 

Gönderildi : 17/08/2015 00:31

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://www.yazilimdevi.com/Makaleler-746-sql-server-pivot-table-and-unpivot-table.aspx

sorduğum sorunun cevabı pivot table değil. ben raporlamada kullanmaycağım . sadece tek bir kolunu sorguyla 3 kolona ayıracağım. 

Gönderildi : 17/08/2015 01:49

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merak eden olursa substring ve charindex ile çözüldü sorunum. Pivot table kullanmaya gerek yok.

Gönderildi : 19/08/2015 23:25

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

merhaba, geçici olarak çözüm bu olabilir ama verilerinizin farklı gelmesi halinde mesela iki boşluk gelmesi halinde char indexde sorun yaşayabilirsiniz. Yavuz hocamın önerisi kesin çözüm olabilir. Bilginize.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 31/08/2015 02:03

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Merak eden olursa substring ve charindex ile çözüldü sorunum. Pivot table kullanmaya gerek yok.

SUM CASE de olabilir .

Gönderildi : 10/09/2015 22:11

Paylaş: