Forum

Siteye giriş yapılm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Siteye giriş yapılmıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Joomla ile kurmuş olduğumuz websitemize erişim sağlayamıyoruz. Hosting firması ile iletişime geçtiğimde joomla anlayan birisinden yardım alın diye dönüş yaptılar. Yapılan dönüş karşısında şaştım kaldım. Aldığım hata mesajı aşağıdadır. Filezilla ile klasörlerimi güncelleştirdiğimde www klasörünü açamıyorum. Sorunum www klasörünün açılmamasıyla alakalı olabilir mi ? Çözüm için farklı bir yol varsa önerebilirmisiniz.

İyi Forumlar

Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Unknown storage engine 'InnoDB' SQL=SELECT `session_id`
FROM `jbaf4_session`
WHERE `session_id` = '08f36584fd83923507f682ca57d811e8' LIMIT 0, 1

Gönderildi : 20/07/2015 17:31

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

MYSQL Veritabanınız InnoDB motorunu kullanıyor ancak hosting firmanız MYSQL'de MyISAM kullanıyor INNODB muhtemelen yasaklanmıştır. InnoDB aktif etmeleri gerekiyor veritabanınız için veya siz veritabanınızı InnoDB desteği olan bir yere taşıyıp MyISAM çevirmeniz lazım. Ondan sonra MyISAM veritabanını tekrar hostinginize import etmeniz gerekiyor. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 20/07/2015 18:04

(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hosting firmasıyla görüşüp destek aldım. Klasörleri güncelleştirdikten sonra sorun çözüldü. Büyük ihtimal dediğiniz gibi innodb yasaklanmıştı.

Gönderildi : 20/07/2015 20:45

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

www klasörüne ftp ile erişememeniz başka bir konu orada bir yetkilendirme hatası var, ancak aldığınız hata innodb hatası farklı bir sorundu. 

Sorununuzun çözülmesine sevindim, kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/07/2015 11:23

Paylaş: