Forum

ConnectionString şi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ConnectionString şifreleme hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@CaglayanKasdemir)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çalıştığım projede MsSql bağlantı cümlesindeki bilgileri şifrelemek istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

"bin" dizini içerisindeki proje.exe ismindeki config dosyasında;

<connectionStrings>

<add name="PROJEBAGLANTI" connectionString="XpoProvider=MSSqlServer;data source=BENIMSERVER;user id=sa;password=SIFRE;initial catalog=VERITABANI;Persist Security Info=true" />

</connectionStrings> 

şeklinde bağlantı bilgilerim görünüyor. Bunları SHA1,MD5 gibi şifreleme metotlarıyla şifrelemem mümkün mü?

İyi çalışmalar... 

Gönderildi : 02/07/2015 03:06

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

niye buna ihtiyac duyuyorsunuz...  bunu goren ya o serverın admınıdır yada ftp verdıgınız bırıdır  ıkısınıde guvene alın conn str sıfrelemesı gereksız bır durum haa ama ılla yapacagım dıyorsanız conn stryı statıc bır class da kod ıcınde kullanın dll ı de crypto edın 

saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 02/07/2015 03:10

(@CaglayanKasdemir)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Erdem Bey,

Belirtmeyi unutmuşum proje masaüstü win form uygulaması. Db de bizim kendi sunucumuzda yani exe yi müsteriye verdiğimde benim sunucu bilgilerinide ellerine vermiş oluyorum.

Classes>Database.cs

public string src = String.Format("Server=sqlserver;DATABASE=vt;UID=sa;PWD=vtsifre"); 

sınıf içerisinde bağlantı kodum bu sekilde dediğim gibi exe içerisinde proje.exe isimli config dosyasında bu bilgiler gözüküyor bunları şifrelemek istiyorum.  

Teşekkürler... 

Gönderildi : 02/07/2015 04:29

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Eger herhangı bir ORM kullanmıyorsanız bu bılgıler config dosyasına yazılmaz . Tamamen class içerisinden manage ediyorsanız DLL ı şifrelemeniz yeterli olacaktır. config dosyasından silin bakalım o conn str yı program nerede cakıluyor. hangi modul kullanıyor o strigni ? bulun o kısmı db dekı kısımla degıstırın. 

birde static bir string bu const olarak degılde direk static kullanın değilmesine izin vermeyin... 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 08/07/2015 12:31

Paylaş: