Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Json Grid

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
800 Görüntüleme
(@SeldaSeymen)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi günler. Projemde json grid var. Ben bu gridi sql gibi db ye bağlamak istiyorum ve db deki tüm kayıtlar json gridimde gözüksün istiyorum. Nasıl yapabilirim. İnternetten baktım ajax ile yapılabilir yazıyor ama ajax hakkında bir şey bilmiyorum uğraştım ama yapamadım. Yardımcı olur musunuz ?

Kodlarım;

<script type="text/javascript">

$(function () {

$('#grid').w2grid({

name: 'grid',

show: {

toolbar: true,

footer: true

},

multiSearch: true,

searches: [

{ field: 'recid', caption: 'ID ', type: 'int' },

{ field: 'bayi', caption: 'Bayi Adı', type: 'text' },

{ field: 'tel', caption: 'Tel No', type: 'int' },

{ field: 'faks', caption: 'Faks', type: 'int' },

{ field: 'url', caption: 'Url', type: 'list', options: { items: ['[email protected]', '[email protected]', '[email protected]'] } },

{ field: 'satis', caption: 'Satış Tür', type: 'text' },

{ field: 'il', caption: 'İl', type: 'text' },

{ field: 'ilce', caption: 'İlçe', type: 'text' },

],

columns: [

{ field: 'recid', caption: 'ID', size: '50px', sortable: true, attr: 'align=center' },

{ field: 'bayi', caption: 'Bayi Adı', size: '30%', sortable: true, attr: 'align=center' },

{ field: 'tel', caption: 'Tel No', size: '30%', sortable: true, attr: 'align=center' },

{ field: 'faks', caption: 'Faks', size: '30%', sortable: true, attr: 'align=center' },

{ field: 'url', caption: 'Url', size: '30%', sortable: true, attr: 'align=center' },

{ field: 'satis', caption: 'Satış Tür', size: '30%', sortable: true, attr: 'align=center' },

{ field: 'il', caption: 'İl', size: '40%', attr: 'align=center' },

{ field: 'ilce', caption: 'İlçe', size: '120px', attr: 'align=center' },

],

records: [

{ recid: 1, bayi: "", tel: "", faks: "", url: '', satis: 'Bireysel+Kurumsal', il: 'İstanbul', ilce: 'Kartal' },

{ recid: 2, bayi: 'İrene Bilgi Sitemleri', tel: '0000000000', faks: '0000000000', url: '', satis: 'Bireysel+Kurumsal', il: '', ilce: '', sektor: '' },

{ recid: 3, bayi: 'İrene Bilgi Sitemleri', tel: '0000000000', faks: '0000000000', url: '', satis: 'Bireysel+Kurumsal', il: '', ilce: '', sektor: '' },

]

});

});

</script> 

Gönderildi : 12/05/2015 13:22

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Eğer projeniz MVC ise jsonResult olarak dönen bir method yapın değil ise bir handler vasıtası ile json donen bır method yapın daha sonra dokumanda belırtıldıg gıbı (  http://w2ui.com/web/docs/w2grid.url ) URL paramertesini bu ıkı methodadan bırıne adresleyın 

$('#grid').w2grid({

name : 'grid',

url  : {

get    : 'sizin url adresınız gelecek',

},

saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 12/05/2015 16:43

(@SeldaSeymen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Ancak benim aklıma takılan bir kaç şey var. Öncelikle dediğiniz gibi handler şeklinde dönen bir method yapmak için araştırma yaptım fakat kendi projem üzerinde nasıl olacağını anlamadım. Json, handler bunları daha önce hiç kullanmadım nasıl olduğunuda bilmiyorum. Bana yardımcı olabilecek bir site verir misiniz mümkünse. 

Gönderildi : 12/05/2015 17:14

(@eravse)
Üye

merhaba bu makale ısınıze yaraycaktır

http://www.codeproject.com/Articles/210706/Simple-JSON-handler-for-ASP-NET-to-implement-AJAX

saygılarımla

www.profectsoft.com

Gönderildi : 12/05/2015 17:23

(@SeldaSeymen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Gönderildi : 12/05/2015 17:41

(@eravse)
Üye

Rıca ederım sorun olursa yenı konu acabılırsınız 

saygılar 

www.profectsoft.com

Gönderildi : 12/05/2015 17:44

Paylaş: