Forum

Sql Combobox ile Gr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Combobox ile Gridview'e veri çekmek

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
782 Görüntüleme
(@onurserhatuygur)
Gönderiler: 129
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Elimde bir adet sql tablosu bulunuyor bu tabloda isimler-yer-alan vs.... mevcut durumda.

Bir adet windows form üzerinde bir adet combobox ve verileri getirmesini istediğim bir buton var.

Combobox a örnek olarak isimleri çektim isim listesi gözüküyor.

Combobox üzerinde örnek olarak Ali yi seçtiğimde ve butona tıkladığımda bana sql üzerinden verileri getirip datagridview de göstericek bir aksiyon olması lazım.

Bununla ilgili örnek bir kod varmıdır 2 gündür uğraşıyorum henüz çözüme ulaşamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim google da taramadığım döküman video kalmadı ama bu isteğimi yapıcak bir kod a ras gelemedim vardır belki 🙂

Gönderildi : 11/03/2015 20:54

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhaba arkadaşlar

Elimde bir adet sql tablosu bulunuyor bu tabloda isimler-yer-alan vs.... mevcut durumda.

Bir adet windows form üzerinde bir adet combobox ve verileri getirmesini istediğim bir buton var.

Combobox a örnek olarak isimleri çektim isim listesi gözüküyor.

Combobox üzerinde örnek olarak Ali yi seçtiğimde ve butona tıkladığımda bana sql üzerinden verileri getirip datagridview de göstericek bir aksiyon olması lazım.

Bununla ilgili örnek bir kod varmıdır 2 gündür uğraşıyorum henüz çözüme ulaşamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim google da taramadığım döküman video kalmadı ama bu isteğimi yapıcak bir kod a ras gelemedim vardır belki 🙂

o zaman tek bır sey kalıyor vs 2013 kullanıyorsanız sql dekı verıyı sql database connectıon uzerınden baglanıp cekmenız lazım

yada datagrıdvıew yerıne lıstbox kulanarak textboxta yazdıgınız verıyı lıstboxa yazdırabılırsınız 

bunun ıcın lıstbox.item.add(textbox1.text);kullanarakta yapabılırsınız elımden geldıgınce yardımcı olmaya calıstım ıyı calısmalar 

Gönderildi : 12/03/2015 04:47

Paylaş: