Forum

Asp.net takvim (cal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp.net takvim (calendar) sistemi hakkında fikir

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki gibi bir sistem yapmak istiyorum. Çalışma pirensibi http://doktorburada.com/doktor/binnur-simsek-WVWf# bu sitedekine çok benziyor.

Benim bildiğim kadarıyla asp.net'in calender kontrolünde saatler bulunmuyor veya ben bulamadım. Jquery kütüphanesiyle hazırlanan takvim scriptleri var ama asp.net siteyle nasıl entegre edilebilir bilmiyorum. Veya .net calendar ekleyip saat kısmını harici bir yöntemle çözülebilir mi?

Tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini esirgememelerini rica ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 08/03/2015 21:52

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Kendu UI javascript kutuphanesi içersinde bu tip bir kontrol bulunmaktadır entegrasyonu ıse kolaydır. İncelemenizi tavsiye ederim. Dokumanı nasıl entegre edileceğini acıklamaktadır. 

http://demos.telerik.com/kendo-ui/scheduler/index

Saygılarımla 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 09/03/2015 00:37

(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler oldukça güzel bir calendar sistemine benziyor. Daha önce kullanmadığımdan soruyorum asp.net sorgularıyla veritabanı entegrasyonu gerçekleştirebilir miyim yoksa ajax teknolojisini kullanmam mı gerekiyor.

Şöyle söyleyeyim: yapmak istediğim kullanıcıya veritabanında dolu olan saatlari renkli (disable) olarak göstermek ve boş olan yerlere kullanıcının tıklayıp saat bilgisini almak sadece bu.

Gönderildi : 09/03/2015 13:10

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Evet yapmak istediğinizi yapabilirsiniz ajax yada klasik yöntem ile dönüşleri JSON olarak kullanmanız kodlama açısından daha hızlı olmanızı sağlayabilir.

Saygılarımla 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 09/03/2015 13:38

Paylaş: